Originální dekorace do interiéru. Miniaturní květináčky na sukulenty z korkových zátek

Sukulenty jsou zvláštní druhy rostlin, které si mnozí často pletou s kaktusy. Na rozdíl od nich většinou nemají trny, ale jednu společnou vlastnost mají: jsou extrémně odolné vůči suchu a nedostatku živné půdy. To je důvod, proč jsou často s oblibou užívány do nejrůznějších miniaturních a neobvyklých dekorací interiérů, jako jsou mikrozahrádky nebo různé visuté květináče alá obrazy. V našem případě bude jejich hostitelem korková zátka.

Budeme potřebovat

  • Korkové zátky
  • Vrták
  • Sukulentní rostliny
  • Trochu substrátu pro sukulenty
  • Drátěný nebo jiný stojánek nebo magnet a lepidlo

Postup výroby je prostý. Zhruba do tří čtvrtin délky korkového špuntu vyvrtáme úzký otvor, do něhož vložíme sukulent a mírně jej zasypeme substrátem, který zatlačíme hrotem propisky nebo jiným vhodným nástrojem.

Pak už záleží na naší fantazii, zda korkovým květináčkům vyrobíme nějakou formu stojánku a ozdobíme jím parapet okna nebo konferenční stolek, případně na něj zboku můžeme pomocí lepidla přilepit malý magnet a připevnit jej na železné zábradlí schodiště nebo jako magnetku na ledničku.

Jak rostliny v korku zalévat

Sukulentní rostliny jsou velmi nenáročné na vláhu, ale tu a tam, jednou za pár měsíců, nějakou tu kapku vody potřebují. Poznáte to tak, že svěsí a svrasknou listy, protože z nich vysávají poslední kapičky vláhy, které jim zůstaly. To je znamení, že potřebují zalít.

V případě korkových květináčků se zálivka provádí tak, že je na minutku ponoříme do vody. Korek nasaje vláhu, kterou pak rostlinkám poskytuje opět po velmi dlouhou dobu až do dalšího volání po vodě.

Obrázky: Pinterest