Originální květináč ze starého plastového sudu a prken ozdobí zahradu i interiér

Plastové sudy se nemusí používat jenom na zachytávání dešťové vody. Mohou posloužit i na výrobu unikátních květináčů. A že budou kvůli danému materiálu nevzhledné? To je velký omyl. Ukážeme vám postup, jak lze zhotovit květináče, které budou ozdobou vaší zahrady i interiéru.

Co budete potřebovat?

Stačí jenom pár běžných a jednoduchých věcí. Když se na ně podíváme, tak se neobjedete bez klasického plastového sudu, dále bez několika dřevěných prken, stejně jako budete potřebovat i kvalitní lepidlo a dále už pouze ruční nářadí ve formě vrtačky. Máte vše? Tak se Pusťte do práce.

Díra na dno

Aby vám ve vašem květináči nezůstávala na dně voda, což by mohlo výrazně uškodit vašim rostlinám, tak doporučujeme vzít vrtačku a udělat do dna sudu několik děr. Ty zaručí, že přebytečná voda bude moci ze zeminy dobře odtékat a vaší rostlině se bude dařit velmi dobře.

Připravte dřevěná prkna

Nyní několik přípravných prací. Nejprve si rozměřte, kolik dřevěných prkének budete potřebovat. K čemu jsou? Přece nechcete, aby váš květináč byl nevzhledný. Jsou na jeho obložení. Když znáte množství, nezapomeňte je seříznout na odpovídající velikost. Tedy na výšku sudu, které by měly, pokud možno přesně odpovídat.

Obložte sud

Nyní se pusťte do obkládání vašeho sudu. Tady využijete kvalitní lepidlo, jelikož nejlepší cestou je dřevěná prkna po obvodu sudu lepit. Jakékoliv vruty by sud proděravěly, což by vedlo k tomu, že by voda odtékala i tudy, což pochopitelně nechcete.

Ještě horní lem

I ten je třeba udělat, abyste dotvořili celkový vzhled vašeho květináče. Připravte prkna odpovídající velikosti, seřízněte je, aby na sebe navazovaly a vytvořte lem. Můžete ho opět přilepit, nebo lze v tomto případě už použít i vruty, které však musí mířit do dřeva, ne do plastového sudu.

Naplňte hlínou a máte hotovo

Poslední krok? Tady už se nemusíme nijak zvlášť rozepisovat, jelikož jde pochopitelně jenom o to, že svůj květináč naplníte hlínou, zasadíte správnou rostlinu a máte hotovo. Jednoduché.