Osvědčené tipy parfumérů, jak na těle udržet vůni po celý den

Máte pocit, že vůně vašeho nového drahého parfému vydrží jenom pár hodin a pak nenávratně mizí? Jistě, výběr parfému hraje svou nezastupitelnou roli. Některé jsou zkrátka méně kvalitní než jiné, což se projevuje nejen na příjemnosti jejich vůně, ale zejména právě na tom, jak dlouho vydrží na pokožce vonět. Výběr ale hraje roli pouze z poloviny. Ať už drahé nebo levnější varianty parfémů, je zapotřebí je používat v souladu s několika pravidly, které vám pomohou udržet si jejich vůni co nejdéle.

Vybírejte si pečlivě tělovou kosmetiku

Pokud chcete, aby váš parfém voněl přesně tak, jak má, vybírejte si tělové krémy, deodoranty a další přípravky s neutrální vůní. Žádná z jejich vůní by se neměla s vaším parfémem tlouct nebo si konkurovat. Ideální je, pokud vaše tělová kosmetika nemá vůni žádnou, případně shodnou s vaším parfémem. I takové řady jsou na trhu k dostání.

Každá vůně má svůj čas

Možná jste si už všimly, že parfémy se rozdělují na vůně denní a večerní a pak také zimní a letní. Je velmi důležité časové určení parfémů dodržovat. Během dne a letní sezóny je totiž vhodnější užívat lehké a jemné, spíše ovocné vůně. Naopak pro večerní příležitosti a chladná zimní období je vhodné aplikovat bohatší a intenzivnější vůně.

Parfém aplikujte pouze na pokožku

Mnozí lidé jsou přesvědčeni o tom, že pokud nastříkají parfém na oblečení, vydrží jim vůně déle. Pravidlo používání parfémů je ale jasné: vůně patří pouze na kůži, potažmo na čistou kůži. Je sice pravda, že vůně na vláknech kožešiny, vlny, lnu či bavlny si dokáže uchovat vůni klidně i rok. Pokud ale používáte různé vůně, mohou se na textiliích nepěkně mísit a vytvářet nepochopitelné odéry, nehledě na to, že esenciální oleje v nich jsou mastné a mohou na jemných textiliích zanechávat skvrny.

Pouze parfémy aplikované na pokožku se mohou přirozeně spojit s přirozenou vůní těla své nositelky a vytvořit tak unikátní vůni podle individuálních charakteristik. To je přece kouzlo parfémů, že na těle každého člověka voní trochu jinak.

Parfém netřete

Nejčastější chybou je tření parfémovaných oblastí. Mnoho lidí si nastříká vůni na jedno zápěstí a pak jím tře o druhé zápěstí a kolem krku. Tím se ale molekuly složek parfému ničí.

Používejte parfém na konkrétní místa na těle

Aby se parfém ideálně otevřel a rozvoněl, je nutné je aplikovat na místa, kde procházejí tepny s teplou pulzující krví. To je oblast za ušima, na zápěstí a v loketních jamkách a mnohé další. Nicméně existuje zároveň mnoho míst s potními žlázami, kde se aroma parfému naopak narušuje. A to je právě oblast za ušima. V zimě se doporučuje použít parfém na důlek mezi klíčními kostmi, což je nejteplejší místo na těle. V létě je však lepší se této oblasti vyhnout, aby vůně nepůsobila příliš rušivě.

Obrázky: Freepik