Otisky prstů vypovídají o charakteru člověka. Záleží na tvaru a spletitosti kresby

Dermatoglyfy, papilární linie neboli otisky prstů. To všechno jsou názvy pro zvláštní druh kresby, který je k vidění po celé ploše lidských dlaní, které se na konečcích prstů stáčejí do různých útvarů, oblouků, smyček či spirál. Ty se vzájemně různě kříží, rozvětvují či naopak spojují a přerušují a vytvářejí tak specifické znaky, kterým se říká markanty. Nejen že jsou u každého člověka naprosto unikátní, ale podle některých teorií také tvarem a spletitostí kresby prozrazují o charakteru svého nositele.

Smyčka

Tento styl otisku je nejběžnějším vzorem mezi evropskou populací. Bývá spojován s klidnou a vyváženou osobností člověka, který je ochoten a připraven kdykoliv pomoci. Bývá často velmi osobní a přátelský. Často se ujímají iniciativy a bývají pracovití.

Majitelé těchto otisků čerpají informace i emoční nastavení z kontaktu s dalšími lidmi. Bývají citově předvídatelní, mají otevřené srdce a obvykle dobrý zdravotní stav. Když ale onemocní, vracejí se v prožívání choroby do dětských let.

Lidé se strmými oblouky na prstech bývají optimističtí, netrpěliví, pohrdají nudnou a nezajímavou prací a mívají silnou představivost. Často vidí svět zasněnýma očima.

Oblouk

Ploché obloukovité kapilární linie prstů vypovídají o energických a sebevědomých lidech, jejichž povaha často hraničí až s tvrdohlavostí. Zřídkakdy jsou ochotni změnit svůj názor a už vůbec nejde je přimět k tomu, aby přiznali vlastní chybu. Každé jejich rozhodnutí bývá konečné.

Pakliže jste majitelem takovýchto otisků, zřejmě jste velmi pragmatická a praktická osoba. Bývá ale pro vás těžké přizpůsobit se novému prostředí nebo hůř, naslouchat názorům ostatních, které považujete za nepatřičné, ačkoliv ostatních lidí často používáte k dosažení svých cílů. Býváte často podráždění.

Lidé s plochými oblouky na prstech bývají umělecky založené osoby. Obdivují umění a hudbu a dokonce mívají i výraznou až uměleckou řeč těla. Ačkoliv nelze od těchto osob očekávat nějaké zvláštní projevy taktu nebo zdvořilosti, vůči svým přátelům bývají loajální a jejich důvěru nezklamou.

Vír

Lidé s víry na prstech bývají často špatně naladění, ale bývají štědří. Bývají přirozeně talentovaní a rádi berou vše, co jim momentálně prostředí nabízí. Často mívají naráz více zaměstnání, které obvykle v polovině vzdají ve chvíli, kdy o ně ztratí zájem.

Osobnost těchto lidí je nezastavitelná a takřka nerozbitná. Bývají nepředvídatelní, své skutečné pocity a myšlenky však důkladně skrývají. Mají sklon k osamělosti a nespokojenosti se sebou samým. Často o všem a o všech kolem sebe pochybují. Osobnost bývá flegmatická, řeč poměrně bezvýrazná, klidná a trochu osamělá.

Tito lidé jsou rozenými mysliteli, kteří rádi tráví čas programováním a často studují právo a výzkum. Dalo by se shrnout, že máte-li na palcích otisky ve tvaru víru, jste komplexní a všestranná osobnost, která sama sebe ale velmi často podceňuje.

Tak co, našli jste se? Dejte nám vědět do komentářů, jestli naše charakteristika na váš typ otisků prstů sedí.

Obrázky: Freepik