Padělky ve světě potravin! Na jaké si dát pozor a jak je vůbec rozpoznat od těch pravých a kvalitních potravin

Některé potraviny, které se objeví na našem stole, nemusí být zrovna tím, čím jsme si mysleli, že jsou. Ovšem my jsme objevili některé triky podvodníků, na které byste si měli dát pozor.

Mletá káva

Mletá káva může obsahovat pražený nebo nasekaný ječmen, pšenici a sóju. Některé společnost s cílem snížit co nejvíce náklady mohou přidávat také kousky dřeva. Kupte si raději zrnkovou kávu a namelte si ji sami.

Šťáva z granátového jablka

Máte-li někdy chuť vyzkoušet také jiné džusy a šťávy než klasické pomerančové a jablečné, dejte si pozor. Speciálně při produktech, které na svém balení nesou informace, že se uvnitř nachází 100% šťáva z granátového jablka a brusinek. Ve většině případech je nápoj zředěn levnějším jablečným džusem nebo jen vodou. Pečlivě čtěte složení a věnujte pozornost poměru šťávy.

Olivový olej

Při koupi drahého olivového oleje si domů můžete přinést levnější kukuřici, palmový olej nebo sójový olej. Abyste zjistili, zdali jste vybrali opravdu kvalitní a pravý olivový olej, nalijte trochu do sklenice a uložte do lednice.. Skutečný olivový olej tvoří usazeninu.

Parmazán

Jeden z vůdců na trhu s falešnými potravinami. Tento typ sýru může obsahovat až 10% dřevěných pilin. Také směs levnějších sýrů může být prezentována jako parmazán. Kupte si proto raději celé kolo parmazánu a dříve než zaplatíte si pečlivě přečtěte štítek na produktu.

Med

Pokud jde o falešný med, lidská představivost nezná mezí. Nejčastěji se ředí různými sirupy s vysokým obsahem fruktózy. Věnujte pozornost podmínkám skladování. Přírodní med totiž nemusí být uchováván v lednici.

Sushi

Ve většině případech při objednávání sushi nebo rolky s určitým druhem ryby dostanete levnější variantu. Pokud máte opravdu chuť na rybu, vždy je lepší si ji objednat ve formě steaku.

Rýže

Mezi všemi padělky může být rýže tím nejnebezpečnějším. Falešná rýže může být vyrobena ze škrobu smíchaného s plastem. Take obiloviny jsou rýži podobné a dokonce stejně voní, mohou být tedy nastříkané rýžovou příchutí. Abyste zjistili, zdali jste si koupili tu pravou, namočte ji do vody. Falešná rýže totiž neklesá. Při nákupu věnujte pozornost výrobci a důvěřujte pouze testovaným značkám.

zdroj: brightside.me