Peroxid vodíku neslouží jen k dezinfekci ran, jeho využití je mnohem širší

Peroxid vodíku, lidově nazývaný prostě kysličník, má doma v lékárničce nejspíš každý. Odřeniny či rány všeho typu je lepší vydezinfikovat a tento prostředek je jeden z těch spolehlivých a přitom méně bolestivých. Ve skutečnosti lze ale účinky peroxidu vodíku využít i dalšími způsoby k našemu zdravotnímu prospěchu. Tato kapalina totiž velmi snadno zabíjí viry a bakterie úplně všude. Co třeba jako ústní voda?

Lék na chřipku a nachlazení

Zejména na podzim na nás útočí bakterie a viry, které usilují o příjemný a teplý byteček v našem těle. Pokud cítíte, že na vás takzvaně něco leze, může vám pomoci peroxid vodíku. Nakapejte si tři kapky peroxidu do každého ucha, nechte 10 minut působit a pak nakloňte hlavu, aby mohla tekutina vytéct ven. Peroxid zabije všechno, co bude žít v uších, krku i v nose.

Ústní voda

Peroxid umí odstranit bakterie i z úst. Nakapejte dvě kapky peroxidu do půldeci vlažné vody a vypláchněte s ní ústa. Nezapomeňte tekutinu vyplivnout, nepolykejte ji!

Bílý úsměv

Pro vybělení zubů přidejte 1 polévkovou lžíci peroxidu vodíku do stejného množství vody. Po běžném vyčištění zubů je touto směsí opláchněte a nakonec vypláchněte ústa čistou vodou. Opakujte nejvýše třikrát týdně.

Úleva od bolavého zubu

Smíchejte lžíci peroxidu s lžičkou kokosového oleje a touto směsí potřete bolestivý zub. Rychle pocítíte úlevu

Krásná pleť

Je-li vaše pleť náchylná k akné, pravidelně ji čistěte vatovým tamponkem navlhčeným peroxidem vodíku. Po ošetření vždy obličej opláchněte čistou vodou. Opakujte denně a uvidíte rozdíl.

Čištění uší

Ušní maz hluboko v uchu lze jen těžko odstranit. I tady vám pomůže peroxid vodíku. Stačí do každého ucha nalít směs 2 kapek peroxidu a 2 kapek olivového oleje, kterou necháte ve zvukovodu působit 3 – 4 minuty. Během této doby se ušní maz rozpustí. Pak nakloňte hlavu tak, aby směs tří tekutin mohla vytéct ven.

Obrázky: Freepik