Pes je závazek na dlouhé roky. Před pořízením je pro něj nutné uzpůsobit prostředí

Řada lidí si neuvědomuje, že když si koupí štěně, tak si kupují domácího mazlíčka i třeba na desítky let. Je třeba se o něj nejenom dobře strat, ale je třeba zajistit i to, aby se u vás takové štěně cítilo dobře. Jak na to? Poradíme co udělat před tím, než ho poprvé přivedete domů.

Určete mu místo

To první, co byste měli udělat, je stanovit, kde bude mít vaše štěně a později dospělý pes místo. Ve svém domě nebo bytě určete prostor, který bude jeho. Někdy však může dojít k tomu, že si štěně samo vybere místo, kde se bude cítit lépe. Jde o zcela přirozenou věc.

Najděte mu klidný kout

Štěně také potřebuje odpočívat. A to na místě, které je odděleno od ostatních otevřených prostor a kde bude mít klid. Ideální je například zákoutí. Tento prostor by měl být vždy přístupný a dostupný. Pokud zde pes je, tak by neměl být rušen. To mějte na paměti kdykoliv v budoucnu.

Odstraňte pokušení

Mějte na paměti, že štěně si zamiluje třeba vaše boty, vaše oblečení a řadu dalších věcí, co jenom tak povalujete na zemi. Než si psa pořídíte, musí vše zmizet a podlaha musí být čistá. Nebo na ní rovnou nachystejte různé gumové hračky. Tím uchráníte své vlastní věci.

Připravte výbavu

Stejně jako se kupuje výbava pro dítě, tak by se měla kupovat i výbava pro psa. Sem se řadí třeba pelíšek, první hračky, ale také misky na jídlo a také misky na vodu. Vše by u vás doma mělo být připraveno od prvního dne, co si pejska pořídíte.

Buďte připraveni na vše

A poslední rada? Buďte připraveni. A to na vše. Pokud je to váš první pes, mějte k dispozici telefonní čísla přátel, kteří již psa mají. Jistě vám poradí kdykoliv budete v nouzi.