Pěstování bylinek v bytě. Vše, co potřebujete, jsou PET láhve

Kdo má rodinný dům, má i zahradu, kde si může vypěstovat řadu bylinek. Kdo bydlí v bytě, ten tuto možnost nemá. Proto je na místě improvizace. Pokud máte, byť jen malý balkon, naučíme vás, jak se dají nejenom bylinky pěstovat v PET lahvích.

Odstřihněte spodní část

Jako první je třeba odstřihnout nebo odstřihnout spodní část PET lahve. Jakmile máte, zkontrolujte, zda víčko dobře drží, obraťte ji pomyslným, nyní už odříznutým, dnem vzhůru a naplňte ji kvalitní zeminou, která bude vhodná pro pěstování vašich bylinek. Do víčka dále uděláte díru a tuto lahev použijete jako spodní základ vašeho improvizovaného záhonu.

Vytvořte sloupec z několika lahví

Nyní můžete použít i další PET lahve. Postup je vesměs stejný. Pouze s tím rozdílem, že u dalších již nebudete potřebovat víčko. Hrdlo jednoduše zapíchnete do zeminy ve spodní lahvi. A takto budete pokračovat dál a dál, až vytvoříte sloupec několika lahví nad sebou.

Prolijte čerstvou vodou

Aby se zemina usadila a abyste viděli, zda vše funguje, jak má, nalijte do horní lahve trochu vody. Ta by měla postupně protéct všemi lahvemi až dolů. Přebytečná voda potom vyteče díky děravému víčku. Tímto způsobem budete v budoucnu jednoduše zalévat. Vodu nalijete do jedné lahve a odtud se dostane do všech ostatních.

Začněte se sázením

Nyní si vezměte nůž, vyřízněte otvor na boční straně PET lahve, a právě takto zasaďte vybrané sazenice. Nepěstujete tedy jako v květináčích v horní části, ale takzvaně z boku. V tu chvíli docílíte toho, že na ploše, která zabírá klidně i jenom sto centimetrů čtverečných můžete mít zasezeno více než deset byli. Jednoduše nad sebou.

Starejte se o svou zahradu

Krok poslední? Pravidelná péče, která spočívá jak v pravidelném zalévání, tak i hnojení. Zde volte hnojiva tekutá, která aplikujte spolu s vodou, díky čemuž se živiny stejně jako voda dostanou do všech pater vašich květináčů z lahví.