Pěstovat citroník doma je překvapivě snadné. Nejdůležitější je zvolit správný květináč a dostatek světla

Citrony jsou velmi populárním ovocem. Dokáže prospět našemu zdraví a má mnohé využití. Jak v kuchyni, tak třeba při úklidu našeho bytu. Většina lidí citrony kupuje, což není jediná možnost, jak se k nim dostat. Klidně mohou růst u vás doma.

Proč citrony nekupovat?

Důvodů je celá řada. Tím prvním je cena, jelikož ta, stejně jako u jiných potravin stoupá. Dále nezapomínejme na celkovou nekvalitu, která je dána snahou maximalizovat úrodu v co nejkratším čase. S tímto přímo souvisí i další negativu. Pěstované citrony mohou být plné chemie jak na slupce, tak i uvnitř. Proto je lepší si je vypěstovat.

Citronovník je řešení

Už z názvu jasně plyne, že citronovník je rostlinou, která plodí citrony. Dnes ho můžete buď vypěstovat ze semene, nebo ze sazenice, což však trvá dlouho. I několik let, než začne plodit. Je proto lepší investovat do koupě předpěstovaného, již v květináči. V tu chvíli můžete citrony sklízet v podstatě okamžitě.

Bez hnojiva to nejde

Citronovník bude potřebovat správnou půdu. A to půdu organickou. Základem by měla být správná směs na citrusy, kterou je na místě doplňovat dostatkem organického hnojiva a směsí rašeliny, která bude dodávat keři vše, co potřebuje.

Pozor na správný květináč

Jeho velikost by měla odpovídat tomu, jak velký váš citronovník je. Dále je důležité udělat v květináči otvory, kterými bude při zalévání vytékat ven přebytečná voda. Jinak by hrozilo nadměrné zamokření, což vede k výskytu plísní a hnilob. Ideální je miska, ve které se bude držet voda a tu může rostlina čerpat.

Slunce je nezbytné

Vzhledem k oblastem, odkud citroníky pocházejí, je pochopitelné, že potřebují dostatek slunce. Dají se pěstovat i v našich podmínkách, kdy je na místě, aby byly během léta umístěny venku tam, kde je dostatek slunečního svitu. V zimě je vhodné mít je v teple uvnitř, ale také u okna, právě kvůli dostatku slunečního světla.