Pestrobarevné růže nejsou hříčkou přírody. Stačí je dát do správné vody

Viděli jste už někdy pestrobarevné růže a říkali jste si, že jde o anomálii a hříčku přírody? Nebo jste si naopak říkali, že se jedná o výsledek zkušených zahrádkářů a šlechtitelů? Ani jedno. Takové růže si může vytvořit každý. Poradíme vám, jak na to.

Klasické růže jsou základ

Co budete potřebovat? Jsou to úplně běžné růže, které mnoha lidem rostou na zahradě, nebo je koupíte v jakémkoliv květinářství. Důležité samozřejmě aby, aby byly bílé. U těch s jiným odstínem by nebyla změna barevnosti až tak markantní. Vše můžete vyzkoušet pouze s jednou, ale později vám garantujeme, že jich koupíte hned několik.

Namíchejte vodu

Potřebovat dále budete sklenice s obyčejnou vodou z kohoutku. Tu však bude možné obarvit. Aby byla barva intenzivní a také zdraví neškodná, je třeba použít potravinářské barvivo. Nedbejte na poměru vody na návodu a v jedné sklenici rozmíchejte celý sáček. Vaším cílem je, aby barva byla maximálně sytá.

Rozřízněte stonky

Tato část vyžaduje trochu pečlivosti. Nejde o to, že stonek jenom zkrátíte a seříznete. Je třeba ho rozdělit na 4 části, které se budou dále sbíhat dohromady. Opatrně ho proto po délce zhruba 15 centimetrů rozřízněte podélně. Vzniknou dvě části. A ty dále ještě rozřízněte na polovinu. V tu chvíli je konec stonku růže na čtyři části.

Každou část stonku dejte do jiné sklenice

Nyní už stačí dát sklenice k době a do nich opatrně vložit stonek. Do každé barvy jinou část. A poté? Už nemusíte dělat nic. Bílá růže bude pít obarvenou vodu, která se bude dostávat do jejího květu. Díky tomu že se mísí čtyři druhy barev vznikne dokonalý květ, který bude doslova zářit všemi barvami. A vy budete vědět, že nejde o hříčku přírody, ale vaše unikátní dílo. Až takovou růží někoho obdarujete, nebo ji někdo uvidí u vás doma ve váze, můžete si být jisti, že bude u vytržení z toho, že něco takového nikdy neviděl.