Plata od vajec využijete na své zahradě. Ocení je každý zahrádkář

Plata od vajec jsou nedílnou součástí samotných vajíček, jelikož jedině tak je dokážou ochránit během transportu. Existují plastové a papírové. Na druhé zmiňované se zaměříme. Papírová verze je zároveň ekologičtější a pokud jde o další využití, tak i mnohem praktičtější.

Plata od vajec nevyhazujte

Řada lidí dělá tu chybu, že plata od vajec vyhazuje. Přitom se dají celkem zajímavě využít. A nemáme na mysli pouze to, že je využívají různé kapely ve svých zkušebnách, aby zlepšily akustiku místnosti. Máme na mysli využití na vaší zahradě. I tady přijdou vhod bez ohledu na to, co chystáte pěstovat.

Příprava na výsadbu

Pokud připravujete záhon na výsadbu, mohou vám plata od vajec ušetřit mnoho práce. Pokud potřebujete přesně vyměřit místa, kam přijdou semena nebo sazenice, je tu snadná pomoc, na kterou využijete velké, třiceti vajíčkové plato.

Záhon uhrabte tak, aby na jeho povrchu byla měkká zemina. Potom vezměte toto čtvercové plato, položte ho na povrch hlíny a lehce zatlačte. V tu chvíli vytvoříte třicet, od sebe stejně vzdálených důlků. A takto pokračujte dále, až si připravíte celý záhon.

I na vaše sazenice

Plata od vajec mohou zahrádkářům posloužit i jinak. Místo vajec dáte do každé části plata trochu hlíny a zasadíte vyklíčené semeno. Takto své květiny nebo plodiny snadno předpěstujete.

Následně je jejich zasazení možné buď vyjmutím i s hlínou, nebo tak, že plato vajec rozřežete a poté do zeminy vložíte celý kus. Díky tomu, že jde o papírový materiál, se nemusíte ničeho bát, protože část plata se v zemi brzy rozloží.

Obrázky: Pixabay