Pomocí těchto způsobů lze snadno eliminovat jizvy po císařském řezu

Pokud má žena problém s přirozeným porodem, může se lékař rozhodnout k tomu, že provede císařský řez. Z toho má mnoho žen obavy. Jak ze zdravotního hlediska, tak i kvůli jizvám. Pokud trápí právě vás, podívejte se s námi na řadu osvědčených způsobů, jak se s nimi vypořádat co nejrychleji.

Užívejte přírodní probiotika

Jedná se vlastně o zdravé bakterie, které lidské tělo potřebuje. Probiotika nejdete třeba v různých druzích fermentovaných potravin, stejně jako v řadě mléčných výrobků.

Choďte na procházky

Mírná pohybová aktivita je to nejlepší. Podpoří cirkulaci krve a tím výrazně napomůže tomu, aby se kůže dokázala sama co nejlépe zregenerovat. Pár kilometrů denně je ideál.

Jezte protizánětlivé potraviny

Je jich skutečně celá řada. Příkladem je brokolice, ale i ořechy, nebo různá semena. Nezapomínejte také na libová kuřecí prsa, nebo třeba na lososa.

Zvyšte dávky vitamínu C

Jedná se nejenom o silný vitamín, ale také o velmi silný antioxidant, který dokáže z vašeho těla doslova odplavit vše špatné. To následně začne fungovat mnohem lépe.

Odpočívejte

Vynechávejte aktivity, které jsou výrazně fyzicky náročné. Procházka je prospěšná, ale jinak se snažte spíše odpočívat. Prospějete jak svému tělu, tak i své hlavě.

Zvyšte příjem vlákniny

Pokud jí máte nedostatek, může se objevit zácpa. A s tou jsou spojeny, jak bolesti, tak i namáhání svalů. Po císařském řezu to může být velké riziko.

Podpořte svou obranyschopnost

Jakákoliv infekce může být pro vaše tělo problém. Proto se snažte podporovat svou obranyschopnost, jelikož i menší nachlazení může být komplikací.

Mažte svou jizvu

Pomoci mohou různé krémy na jizvy, stejně jako krémy hydratační, ale pomoci může také obyčejné sádlo. Důležité je, aby byl krém, pokud možno co nejmastnější.

Masírujte svou jizvu

Spolu s mazáním můžete přidat také masáž. Ta by měla být jemná, což znamená že je ideální zapojit polštářky svých prstů a krouživými pohyby jizvu postupně masírovat.