Pomůcka pro cestovní. Interaktivní mapa dopadů pandemie koronaviru

Cestování je sice omezeno ve většině států světa a překračování hranic bývá problematické. Mnoho lidí se však i přesto nachází v situaci, kdy cestovat nutně potřebují, ať už je to kvůli práci či z důvodu péče o rodinné příslušníky. Pro snazší zmapování cestovních omezení v jednotlivých zemích proto vznikla interaktivní mapa, která snadno a přehledně zobrazí možnosti, které cestovatelé na území kterých států mají. Cestovní omezení se totiž stát od státu často i výrazně liší.

Veřejná pomůcka pro cestování

Britská poradenská společnost Deloitte, která působí na území mnoha států, se specializuje na poskytování odborného poradenství pro firmy v oblasti financí, práva a dalších oblastí byznysu. Současná situace pandemie koronaviru velmi omezila možnosti statisíců firem, které mají své pobočky v zahraničních zemích a bezpodmínečně potřebují pro výkon své činnosti cestovat do jiných států.

Vzhledem k tomu, že omezení v mnoha státech se v některých případech i radikálně liší, sestavili odborníci z Deloitte interaktivní aplikaci, která mapuje veškeré cestovní a sociální dopady protipandemických opatření, včetně vlivu na možnost získání nejrůznějších druhů mezinárodních povolení.

Interaktivní mapa dopadů pandemie

Veřejně dostupná platforma je dostupná na specializovaných internetových stránkách – Gowork.ges.deloitte. Dostanete se na velkou mapu světa s politickým rozdělením všech světových kontinentů. Pod mapou se nacházejí tři kolonky s názvy „dopravní dopady“, „sociální dopady“ a „dopady na povolení“, kde se po kliknutí na kterýkoliv stát na mapě zobrazí aktuální omezení platná na území daného státu.

Údaje jsou dostupné v angličtině. Internetový prohlížeč Chrome od Googlu ale v základu umí veškeré cizojazyčné stránky přeložit, aby byly dostupné pro všechny občany bez rozdílu. Při rozkliknutí jednotlivých států se uživatel může dozvědět veškeré informace o tom, zda cizinci mohou vstoupit na území daného státu, případně zda a jak dlouhou karanténu musejí po příjezdu do země dodržet. Pakliže se chystáte cestovat do zemí, které informace Deloitte nezahrnují, jako např. Severní Korea, je dobré nejprve vyhledat aktuální informace na webových stránkách ministerstva zahraničí.

Obrázky: Deloitte