Popraskaných pat vás spolehlivě zbaví produkty ze spižírny

Popraskané paty umí pěkně potrápit. Zpočátku se možná jen více zachytávají o ponožky, později v ponožkách dělají díry a v konečné fázi praskají až do masa a bolí tak, že se po nich téměř nedá chodit. Nenechte věci dojít takhle daleko a poskytněte svým unaveným patám a chodidlům péči, kterou si zaslouží. A nemusíte kvůli tomu hned utrácet velké peníze v pedikérských salónech ani v obchodech s kosmetickými prostředky. Stačí vám pár věcí, které s největší pravděpodobností neustále leží u vás ve spíži.

Kukuřičný škrob

Řešení některých problémů bývá tak jednoduché, až je to k neuvěření. Vlastně se říkává, že čím jednodušší řešení, tím je obvykle účinnější a celkově lepší. Z této kategorie je i naše řešení popraskaných pat. Stačí vám na to totiž obyčejný kukuřičný škrob, který je velmi účinný a navíc je jeho použití velmi snadné.

Předtím, než půjdete spát, důkladně si posypejte paty kukuřičným škrobem a ujistěte se, že všechny trhliny a praskliny jsou tímto práškem řádně pokryté. Pak si oblékněte ponožky a jděte do postele. Ráno po probuzení si nohy opláchněte vlažnou vodou a už po prvním použití si budete moci všimnout, že se paty začínají hojit. Po několikerém opakování procedury se paty dokonale vyhladí a praskliny se stanou minulostí.

Suchá kůže na patách

Vůbec nejčastější příčinou popraskaných pat je suchá kůže na chodidlech. Proto jedním z prvních kroků by mělo být dodat kůži v těchto místech ztracenou vláhu a pružnost. To lze udělat hned několika domácími způsoby.

Jedním z nich je rostlinný olej nebo vepřové sádlo. Před spaním nohy důkladně umyjte a osušte. Paty a chodidla pak potřete olejem či sádlem, vplujte nejlépe do vlněných ponožek a jděte spát. Ráno nožky umyjte a pravidelně opakujte několik dní, dokud nebudou paty zcela zdravé a hladké.

Můžete také hojivý efekt podpořit maskou z banánů a avokáda, případně z medu. V obou případech nechte masku působit 15 až 20 minut a omyjte teplou vodou a opakujte dva až třikrát týdně.

Obrázky: Freepik