Poradíme vám, jak nosit boty s vysokými podpatky

Od mnoha mužů můžete slyšet, jak je zábavné vidět ženu na podpatcích, když není schopná se v nich procházet. Možná to tak je, ale když ono je tak lákavé koupit si krásné boty a cítit se jako modelka. Ovšem, abyste tak i vypadaly, je třeba cítit se pohodlně a sebevědomě a k tomu je třeba umět takové boty nosit. My vám nyní ukážeme, jak na to.

Dělejte malé krůčky

Chcete-li vypadat elegantně, jako správná dáma byste měla dělat malé a pomalé krůčky. Pokud budete nosit vysoké podpatky a snažit se o chůzi jako v každodenní obuvi, budete vypadat nepřirozeně.

Kroky od paty ke špičce

Aby vaše kroky vypadaly přirozeně, nejdříve našlápněte na patu a poté dotáhněte pohyb na špičku.

Držte rovná záda

Ke krásné ženě patří i perfektní postoj. Srovnejte ramena a bradu držte rovnoběžně se zemí. Takto se vaše břišní svaly zpevní, žaludek zploští a vy budete vypadat štíhlejší a lehčí.

Choďte v jedné linii

Pokud chcete vypadat jako modelka, představte si před sebou přímku a jděte po ní. Pokládejte nohu jednu za druhou přímo před sebe a mírně rozvlňte boky. Chce to trochu praxe, ale určitě to stojí za to.

Připravte se doma

Víte-li, že vás čeká velká událost, například svatba nebo ples, měly byste se připravit předem:

  • Procvičujte si chůzi, aby se pro vás večer nestal noční můrou. Zároveň si trochu poškrábete podrážky a boty budou méně klouzat
  • Noste vaše boty, abyste se v nich začaly cítit pohodlně. Neexistuje větší mučení, než si vzít nové boty na dlouhý večer. Choďte v nich alespoň deset minut denně nebo si do nich oblečte ponožky
  • Naučte se chodit po schodech. Pokládejte nohu na celé chodidlo, když scházíte dolů a na špičku, jdete-li nahoru
  • Cítíte-li, že vám boty kloužou, nebojte se investovat do doplňků jako jsou vložky nebo vycpávky.Tímto způsobem budete mít boty i nohy v bezpečí

Naučte se na podpatcích stát

Vše není pouze o chůzi, měly byste být schopné i krásně stát. Umístěte patu jedné nohy ke středu kotníku druhé nohy, na kterou přeneste váhu. Jakmile vás začne bolet, nohy vystřídejte.

Dopřejte vašim nohám přestávku

Pokud chcete nosit vysoké podpatky po celý den a ten ještě zdaleka nekončí, dopřejte vašim bolavým nohám čas od času přestávku. Ale nezouvejte se! Opětovné nazutí by bylo na oteklé nohy ještě bolestivější, stačí, když se alespoň na chvíli posadíte a uvolníte je.

Nenoste vysoké podpatky moc často

Střídejte vysoké podpatky s plochými botami, které také ve většině času preferujte. Trvalé nošení vysokých bot může poškodit vaše zdraví.

Zvolte správnou obuv

Jestli nosíte celý život tenisky, nekupujte si hned 10 cm podpatky. Začněte s něčím neutrálnějším a pevnějším. Skvělou volbou jsou také boty na klínku nebo kotníkové boty – jsou pohodlnější, protože vám nebudou tolik klouzat nohy a bude pro vás snadnější udržet rovnováhu.

Vyberte si správnou velikost

Nic nezachrání vaši chůzi, pokud budete nosit těsné boty. Budete-li stát před volbou zvolit si trochu těsné nebo trochu velké, vždy volte velké, protože jej můžete nosit s vycpávkami, zatímco s malými botami nezmůžete už nic.

zdroj: brightside.me