Použitý čajový sáček do koše nepatří. Dá se smysluplně využít v péči o krásu i domácnost

Čaj je hojně konzumovaným nápojem na celém světě. Je populární téměř ve všech zemích a lze jej pít na různé způsoby. Nejlépe známe asi sáčkový čaj, který má každý doma. A také víme, že jej všichni ihned po použití vyhodíme do odpadkového koše. To je ale škoda. Existuje totiž spousta šikovných možností, jak použitý sáček od čaje využít.

Osvěžte koberec

Nechte čajové sáčky uschnout a poté je rozřízněte. Posypte lístky na koberec a nechte asi 15 minut působit. Poté je vysajte. Váš koberec zůstane krásně provoněný.

Zničte rez na pánvích

Pánve mohou po čase zrezivět, což je velice nepříjemné. I když se je snažíte čistit, v podstatě stále vypadají špinavě. Na to ale pomůže čajový sáček. Po umytí jím pánve otřete. Zbavíte je rzi a zároveň vytvoříte ochranný povlak.

Odmastěte nádobí

Čaj dokáže skvěle absorbovat mastnotu a tuk z vašich pokrmů. Zavěste je do dřezu se špinavým nádobím. Vstřebají mastnotu, takže nebudete muset nádobí tak silně drhnout.

Odstraňte zápach česneku z rukou

Zná to každý, kdo občas vaří s česnekem. Oloupete jej, nasekáte a zápachu na rukou se nemůžete zbavit další týden. Rozřízněte použitý čajový sáček a umyjte si s ním ruce. Silný zápach zmizí a vaše ruce zůstanou čisté a svěží.

Pečujte o pokožku

Věděli jste, že čajový sáček je mnohem lepší na unavené oči než salátová okurka? Chladný a vlhký čajový sáček má výživný a uklidňující účinek. Stejně tak je účinný na zmírnění svědění a bolesti po kousnutí drobným hmyzem, například komárem nebo po popálenou pokožku od slunce.

Vypuďte myši

Myši nemá nikdo rád. S použitím čajových sáčků zajistíte, že zůstanou tam, kde mají být – venku mimo dům. Vložte je do každého koutu, zvláště kolem dveří a k malým otvorům.

Vyleštěte šmouhy na oknech

Na oknech se často vyskytují šmouhy i po umytí. Uvařte si šálek čaje a nastříkejte roztok na okna. Skvrny zmizí raz dva.

Ústní voda

Trápí váš špatný dech a žádná ústní voda není nikde po ruce? Nepropadejte panice, použitý čajový sáček také funguje. Ponořte jej do horké vody a poté nechte tekutinu vychladnout. Vypláchněte si ústa a špatný dech bude pryč.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Margriet.nl