Praktické rady zkušených švadlen. Zásadní jsou správné nástroje

Pokud rádi šijete, jistě se vám budou hodit tipy a triky, které vám mohou vše zjednodušit. Zjistíte, kolik věcí zbytečně používáte a co děláte úplně špatně. Podívejte se s námi na to, jak vše zvládnout. Jde o rady zkušených švadlen, které šijí každý den.

Jde to i bez špendlíků

Špendlíky je možné nahradit třeba obyčejnými kancelářskými sponkami, stejně jako je klidně dokáže nahradit i kousek izolepy, kterou dané místo snadno spojíte. Výhodou je, že neděláte díru v látce, ta dobře drží a po odlepení nedojde k tomu, že by na látce zůstaly jakékoliv stopy od izolepy.

Používejte správné jehly

Pokud se vám nedaří mít dokonale pevný šev, je to proto, že děláte jednu z velmi běžných chyb. Používáte buď zbytečně silné nitě, nebo používáte nesprávnou jehlu. Na kousku látky si vyzkoušejte několik různých variací a zjistíte, že šev může být pokaždé úplně jiný. Potom zvolte tu variantu, tedy tu kombinaci, u které je šev přesně podle vašich představ.

Máte tupé nůžky

Když jsou tupé, tak stříháte nevzhledně a nepřesně. Přitom nabroušení nůžek nemusí být nic složitého a jednoduše to zvládnete i doma. Jak je to možné? Stačí vám k tomu i kousek alobalu, kterým je nabrousíte rychle a efektivně. Stačí ho několikrát přehnout a potom ho můžete jednoduše stříhat. I když se to nezdá, tato metoda nůžky opravdu velmi dobře nabrousí.

Nemáte správné pomůcky

Většina žen se spokojí jenom s obyčejnými nitěmi a jehlami. Proto jim některé postupy nejdou. Příkladem jsou třeba kovové nitě, které nejsou příliš kompatibilní s běžnou jehlou. Je třeba použít speciální, s větším okem. Podobně je na tom i celá řada jiných specifických postupů. Než s nimi začnete, mějte vše potřebné, abyste dosáhli správného výsledku.

Obrázky: Pixabay