Praktické tipy pro použití WD-40 v domácnosti

Pokud neznáte WD-40, pak vězte, že to je ten sprej s dlouhou trubičkou na uvolňování zrezivělých šroubů. K tomuto účelu se užívá nejčastěji, nicméně to není jediný způsob, jak je možné tuto zázračnou tekutinu využít. Její základní vlastnosti jsou totiž vytěsňování vody, nepřilnavost a rozpouštění. Díky tomu lze přijít na mnoho způsobů využití této velmi zajímavé kapaliny na řešení mnoha problémů, které v běžné domácnosti mohou vzniknout.

Odstraňuje nečistoty z koberce

Pokud jste si potřísnili koberec kečupem nebo do něj děti zašlapaly modelínu, nedejbože žvýkačku, nejspíš už se vidíte, jak kupujete nový. Není to ale třeba. Stačí postříkat sprejem WD-40 a všechny skvrny jdou dolů až do posledního zrníčka. Funguje to na všechny typy nečistot od inkoustu až po červené víno.

Zaceluje škrábance na lyžích, karoserii i obuvi

Máte-li poškrábané lyže a nemáte vosk, stačí použít WD-40 a důkladně jej rozleštit po celém povrchu. Škrábance krásně zacelí a povrch zůstane hladký a kluzký. Podobně funguje také u karoserií automobilů, na nichž dokáže zneviditelnit drobné škrábance a povrch vyleští do vysokého lesku. Mimochodem, podobně funguje i na botách a jiných površích.

Odpuzuje hmyz

V případě, že vás doma obtěžuje různý hmyz, jako jsou mravenci, pavouci, případně škvoři, švábi nebo si pod vaším parapetem neustále stavějí své hnízdo vosy, stačí příslušná místa jejich výskytu postříkat přípravkem WD-40, který je spolehlivě odpuzuje a do vašeho bytu už ani nepáchnou.

Rozpouští nálepky ze sklenic a talířů

Nalepené čárové kódy na nových talířích či skleničkách dokážou velmi znepříjemnit život. Jejich odstranění totiž často není úplně snadné, a i když se snažíte sebevíc, obvykle na povrchu zůstane část lepidla, která prostě nejde dolů. I s tímto problémem pomůže WD-40, který lepidlo i papír rozpustí tak, že jej můžete snadno setřít hadrem. Totéž funguje i při odstraňování etiket ze zavařovacích lahví.

Uvolňuje zaseknuté zipy, prstýnky i sklenice

Zaseknutý prstýnek na prstě, nefunkční zip nebo sklenice zaklesnuté do sebe, to jsou všechno problémy, které vyřeší dobré mazadlo, které lze aplikovat do úzkého prostoru. Třeba WD-40.

Obrázky: Videostill