Praktický botník z kartonu dokáže vyrobit každý. Stačí karton, nůž a páska

Máte hromadu bot, ale nemáte je kam ukládat? Vaše skříně jsou plné a na nový masivní botník z obchodu nebo od truhláře nemáte místo? Chtěli byste svůj problém s botami nějak efektivně vyřešit, ale nevíte jak? V tom případě jste na správném místě. Dnes pro vás máme jedinečné řešení, které vám ušetří spoustu trápení. Botník z kartonu totiž dokáže vyrobit kdokoliv, a jediným nástrojem budou pouze vlastní ruce.

Elegantní a praktický

Obrovskou výhodou výroby tohoto botníku je jeho jednoduchost, rychlost, ale zároveň také elegance a praktičnost. Jakmile pochopíte základní koncept výroby, bude jen na vás, do jakého tvaru botník vytvoříte. Můžete udělat klasický obdélníkový tvar, čtvercový tvar nebo třeba pyramidu s prostorem nahoře, kam umístíte vysoké boty. Možností je opravdu hromada, takže bude záležet jen na vaší fantazii a samozřejmě také na prostoru, který máte doma k dispozici.

Karton, nůž a páska

Jak už jsme se zmínili, tak obrovskou výhodou tohoto botníku je jednoduchá a rychlá výroba. Možná se budete divit, ale k výrobě nebudete potřebovat žádné složité nástroje a ani u toho nestrávíte mládí. Úplně vám postačí pár pevných kartonových krabic, nůž a lepící páska. Nakonec samozřejmě také množství bot, které budete chtít uložit. S tím souvisí další výhoda, botník je totiž neskutečně lehký, takže nebude problém, ho kdykoliv kamkoliv přemístit.

Patra z trojúhelníků

Karton si nařežte pomocí nože na několik částí. Důležité je, aby každá část měla stejné rozměry a obsahovala dva ohyby. Z každé části pak utvořte pomocí ohybů trojúhelníky, jejichž přední hranu přelepte žlutou páskou. Udělejte celé spodní patro z trojúhelníků, na něj položte samostatný karton, který je upevní a poté tvořte další patra, podle toho, jak budete chtít. Nezapomeňte vždy vše pořádně slepit, aby vám domečky pro boty nepadaly. Hurá do práce.

Obrázky:  Apieceofrainbow