Praní v mikrovlnce je cestou k dokonale čistým ručníkům i utěrkám

Prát ručníky není jednoduché. Je třeba vysoká teplota a dlouhá doba praní. To zabere mnoho času, vody i elektrické energie. Existuje však možnost, jak vše výrazně zkrátit a jak mít ručníky dokonale čisté. Tato možnost je spojena s využitím mikrovlnné trouby. V té se dá nejenom vařit, ale také prát.

Ručník namočte

Jako první je třeba ručník důkladně namočit ve vlažné vodě. Potom ho lehce vyždímejte. Měl by být, pokud možno mokrý, ale zároveň by z něho neměla kapat voda. Takový je ideální stav, kterého byste v prvním kroku měli chtít dosáhnout.

Použijte mýdlo

Nikoliv mýdlo klasické, ale takzvané mýdlo na praní. Koupíte ho za pár korun v každé drogerii. Tímto mýdlem následně váš mokrý ručník namydlete. Pokud možno po celé ploše, z obou stran. Pokud jsou někde nečistoty, věnujte danému místu větší pozornost.

Dejte ručník do sáčku

Použijte klasický mikrotenový neboli igelitový sáček odpovídající velikosti. Do něho ručník vložte> sáček však nijak nezavazujte, jelikož by měl být stále otevřený. To proto, aby pára, která se bude tvořit měla kam unikat a nedošlo k nebezpečné situaci.

Vložte do mikrovlnky

Nyní je tu ona pro mnohé netradiční část praní ručníků. Sáček vložte do mikrovlnky a následně ji zavřete. Nastavte plný výkon a časovač na hodnotu 1:30. Troubu zapněte a nechte ji, ať koná svou práci.  Takto málo času k tomu bude potřebovat.

Vyndejte ručník

Doporučujeme použít chňapky nebo třeba kovové kleště, či utěrky. Sáček s ručníkem bude velmi horký, tak dejte pozor, ať se nepopálíte. Vyndejte celý sáček a z něho následně vyndejte i samotný, nyní už vypraný ručník.

Vymáchejte ho a dejte uschnout

Poslední krok je jednoduchý. Ručník už stačí jenom vymáchat v čisté vodě a potom dát uschnout. Do sušičky, nebo ven na šňůry. Když ho zkontrolujete, budete zírat, že je skutečně dokonale čistý. A to už za 1,5 minuty.