Pravdy a mýty v boji s nenáviděnou celulitidou

Zkuste se zeptat kterékoliv ženy na ulici, jaká je podle ní přesná definice celulitidy a dostanete několik různorodých odpovědí typu „tukové kapsy zachycené na kůži“, ale popravdě většina lidí ve skutečnosti neví, co celulitida přesně je. Nebo co za příčinu má její podivný vzhled na dolních částech těla. Tyto reakce na otázku nejsou až takové překvapení, protože celulitida jako taková vlastně ani neexistuje. Tak jak se můžeme zbavit něčeho, co není?

Slovo celulitida bylo chytře vymyšleno před několika desítkami let v evropských lázních, aby popsalo dolíčky na kůži v dolních partiích těla, tedy na hýždích, bocích, stehnech a nohách. Tak lázně začaly profitovat a inkasovat peníze za výrobky, které svými marketingovými tahy přislibovaly zbavení se celulitidy. A pokud patříte k většině žen, které řeší tyto problémy s celulitidou, pravděpodobně už dobře víte, že všechny tyto kosmetické výrobky a procedury vás nezbaví otravných dolíčků na vašich hýždích, nohou a stehnech. Ale nezoufejte, přece jen existuje pomoc. V první řadě je třeba pochopit, kde se celulitida vlastně bere, o jaký problém se jedná a jak s ním konečně zatočit.

Přestaňte používat “přípravky na celulitidu”, váš problém by se mohl ještě zhoršit

I přesto, že na trhu existuje spousta kosmetických přípravků, jak se zbavit celulitidy, není žádný možný způsob, jak by mohl pomoci alespoň jeden z nich v boji proti celulitidě. Celulitida není totiž kožní problém. Jedná se o svalové potíže, které mohou být odstraněni pouze nápravou atrofických svalových vláken přímo pod postiženými místy na těle. Celulitida je pak už jen povrchním projevem podpovrchových problémů, je tedy nemožné, aby vám pomohly krémy, tonika, mléka a gely. Ty nemají fyziologický vliv na příčinu problému.

Lázeňské procedury jsou na celulitidu neúčinné, navíc se vystavujete riziku různých jizev po zákrocích

Bolestivé, nebezpečné a nepohodlné procedury od endermologie až po tělové zábaly jsou služby, které se ukázaly jako zcela neúčinné, co se týká boje s celulitidou. Ovšem přesto jsou tyto služby chytře uváděny na trh jako zázračné pro ženy trpící těmito potížemi.

Celulitida není dědičná a nemusí vám zůstat navždy

Tyto dva mýty většinou vznikají stylem „jedna paní povídala“ a bohužel mnoho žen těmto nesmyslům věří, obzvláště když ještě stále nenalezly způsob, jak se celulitidy zbavit. Ještě více alarmující je počet lékařů, kteří tomu také věří a podporují tyto dvě nepravdy. Ano, je běžné vidět matku i dceru, obě s pomerančovou kůží, ale to neznamená, že je celulitida genetická. To prostě jen znamená, že obě ženy ještě nenalezly způsob, jak zpevnit, vytvarovat a posílit své svalové vrstvy pod postiženou kůží.

Celulitidy se můžete zbavit bez ohledu na váš věk

Vzhledem k tomu, že celulitida je svalový problém, může být odstraněna pouze správným cvičením, které se zaměřuje na oblast celulitidy. Určité cviky pro zbavení se pomerančové kůže může vykonávat každá žena bez ohledu na věk. Vůbec nezáleží na tom, jestli si žena všimne celulitidy už v dospívajícím věku nebo těhotenství či při menopauze, stále se jedná o svalový problém, který spočívá v měkkých, povolených svalech pod hlubokou dolíčkovou kůží.

zdroj: herbalhouse365.com