Přerušované močení pro posílení pánevního dna. Urologové jsou v této otázce zajedno

Zastavujete proud moči, abyste posílila svaly pánevního dna? Může se to zdát neškodné nebo dokonce jako dobrý nápad na cvičení močového měchýře, ale podle odborníků byste s tím měla přestat ze tří hlavních důvodů. Chcete-li předcházet problémům a infekcím močového měchýře, přistupujte k situaci raději jinak.

Co je přerušované močení?

Dříve bylo přerušované močení dobrou radou, jako procvičovat svaly pánevního dna. Oslabené svaly mohou totiž způsobit potíže, jako je infekce močového měchýře, bolest při pohlavním styku nebo problémy se střevy. Přerušované močení je tedy technika, která neustále zastavuje proud moči tím, že žena stahuje svaly pánevního dna. To ale není řešení. Odborníci vysvětlují tři hlavní důvody, proč byste už nikdy neměla močit přerušovaně.

Silný proud moči pro vypláchnutí močové trubice

Potřebujete silný proud moči, abyste řádně vypláchla močovou trubici. Tato síla se zpomaluje, pokud moč neustále zastavujete.

Moč zůstává pozadu

Pokud stáhnete svaly pánevního dna, zabráníte reflexu močení. To způsobí, že se váš močový měchýř přestane vyprazdňovat příliš brzy. To zvyšuje riziko infekce močového měchýře a močových cest.

Moč proudí zpět

Studie ukázaly, že pokud přerušíte proud moči, bude proudit zpět do močového měchýře. A jak už víme, moč obsahuje bakterie z močové trubice, což zvyšuje pravděpodobnost infekce močového měchýře.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Gezondheidsnet.nl