Preventivní chování jak lze předcházet nebezpečným krevním sraženinám

Krevní sraženiny mohou ohrožovat každého z nás. Jsou velkým strašákem hlavně proto, že mohou naše žíly a cévy ucpat v podstatě nečekaně, a tak nám přivodit i smrt. Proto je důležité dbát hlavně na prevenci. Jak sraženinám předcházet?

Noste volné oblečení

Upravte svůj šatník tak, aby v něm bylo jenom dobře padnoucí a volné oblečení. Jakékoliv těsné doporučujeme vyřadit, jelikož vás může doslova ohrožovat na životě.

Dopřávejte si solné koupele

Na ty nemusíte do lázní, ani do wellness center. Dají se zvládnout i v domácích podmínkách. Postačí vám k tomu sůl prodávaná pod názvem Epson. Rozpusťte ji ve vaně a do té se naložte.

Cvičte

Proti sraženinám skvěle zabírá také pravidelné cvičení. Ideální je to, při kterém se vám zvýší tep a zrychlí cirkulace. Dříve se toto cvičení označovalo jako aerobní. Dnes se hojně používá především pojem cardio.

Neseďte dlouho

Je jedno, jestli v kanceláři, nebo doma na gauči, či snad v autě. Pamatujte na to, že po každých dvou hodinách sezení je na místě se protáhnout. Pomůžete svalům, ale i krevnímu oběhu.

Jezte správné potraviny

Řada potravin umí ovlivnit ředění krve. Proto je zařaďte do svého jídelníčku. Jedná se o zcela běžné věci, jako třeba česnek, stejně jako kurkuma. Dále doporučujeme pít zelený čaj.

Protahujte své tělo

Hlavně potom oblast vašich kotníků a také vašeho zápěstí. Dále nezapomínejte ani na procvičení prstů na nohou i na rukou. Stačí s nimi čas od času zahýbat. I když se to nezdá, i tím stimulujete krevní oběh.

Noste kompresní punčochy

Jsou dostupné i bez předpisu, v mnoha lékárnách, nebo na internetu. Jejich nošení je nejenom zdravotně prospěšné, ale také vás zaujme i fakt, že je i pohodlné. Nosit je lze třeba ve volném čase.

Nekřižte nohy

Poslední tip se týká vašeho sezení. Mít překřížené nohy je sice správně podle etikety, ale jedná se o ten nejhorší posed pro vaše zdraví. Proto ho raději minimalizujte a seďte zcela normálně.