Při nedostatku místa poslouží plastové lahve jako květináče

Plastové lahve jsou odpadem, který se velmi těžko recykluje a zpracovává. Pokud doma nějaké máte, je vhodné je prakticky využít. Dají se použít na řadu věcí a jednou z nich je i výroba unikátních květináčů. Ty využijete tam, kde máte nedostatek místa. Třeba na vašem balkoně.

Pěstujte rostliny nad sebou

Řada lidí si myslí, že pěstovat různé rostliny lze jenom vedle sebe. To je ale velký omyl. Pěstovat se dají i nad sebou a pokud máte plastové lahve, je to jednodušší, než si myslíte. Následně i na malém balkoně vytvoříte jak okrasnou, tak třeba i bylinkovou zahrádku.

Nachystejte lahve

Jako první si nachystejte plastové lahve. Vezměte nůž nebo nůžky a odstraňte z lahví jejich dno. Následně také ze všech odšroubujte uzávěr. Tedy až na lahev spodní, kde ho necháte, ale jenom v něm uděláte díru, aby jí mohla vytékat přebytečná vody.

Naplňte hlínou

Každou z lahví nyní naplníte zeminou. Začnete spodní lahví s víčkem, která bude ve spodní části vašich svislých záhonů. Do ní opatrně postavíte hrdlem dolů další lahve, kterou také naplníte hlínou. A takto další a další, až vytvoříte takový sloup, jaký potřebujete.

Zasaďte rostliny

Když jsou vaše květináče z plastových lahví připraveny, můžete se pustit do sázení rostlin. Vezměte ostrý nůž a z boku lahve vyřízněte čtvercový otvor, a to ze tří stran. Právě do tohoto místa následně zasaďte sazenici jakékoliv okrasné rostliny, nebo i byliny. Takto pokračujte u všech ostatních PET lahví.

Pěstování je snadné

Máte zasazeno? Potom je vše hotovo a už se jenom kocháte tím, jak se vašim rostlinám daří, jedinou vaší starostí je zalévání. A to tak, že vodu budete nalévat pouze do horní PET lahve, čímž zajistíte, že tekutina proteče až dolů a hlína bude všude správně vlhká. Případná přebytečná voda vyteče spodní lahví, a to důležitou dírou ve víčku, na kterou jsme vás upozorňovali.