Pro dokonale bílé prádlo stačí jediné. Přidat známý prášek na bolest

Praní bílého prádla nemusí být tak jednoduché, jak se zdá. V první řadě je nutná důsledná kontrola, aby se do pračky náhodou nedostalo něco barevného. Dále je třeba použít také správný prací prášek, který by měl být určený právě na bílé tkaniny. A ani toto nemusí být cesta k úspěchu.

Co s šedým až zažloutlým oblečením?

Pokud máte své bílé oblečení delší dobu, může postupem času ztrácet svou krásu. Může ztrácet svou bělost a zářivost, a dokonce se může stát, že začne šednout nebo žloutnout. Na to má vliv jak pravidelné nošení, tak i každý prací cyklus. Pokud kvůli tomu řadu svého oblečení nenosíte, můžete ho opět vyndat ze skříně. Poradíme vám, jak zajistit, aby bylo opět zcela dokonale bílé. Je to jednodušší, než si myslíte.

Pomůže známý prášek na bolest

Co je tím pomocníkem, který zajistí, že vaše zašedlé a zažloutlé oblečení bude doslova zářit bělostí? Je to prášek, který se běžně používá na bolest. Nikoliv ten růžový, ale ten druhý. Tedy aspirin. Díky svému složení to není jenom pomoc v případě zdravotních problémů, ale je to i pomoc v případě, kdy se vám nedaří doprat svůj bílý outfit.

Využít ho můžete dvěma způsoby

První postup je založená na klasickém namáčení prádla před praním. Do 2 litrů teplé vody přidáte celkem 5 tabletek aspirinu a necháte je rozpustit. Potom vložíte oblečení a necháte ho zhruba 8–10 hodin namáčet. Následně vyndáte, bez ždímání přendáte do pračky a klasicky vyperete.

Druhý postup se hodí, když zašlost bílého prádla není až tak markantní. V tomto případě ho klasicky vložíte do pračky a přímo k němu do bubnu přihodíte dvě tablety. Když je vypráno, doporučujeme oblečení pověsit ven na slunce, které jeho bělost ještě podpoří.

Aspirin umí odstranit i stopy od krve

Náš tip na závěr – aspirin se nehodí jenom na praní bílého prádla. Je také velmi dobrým odstraňovačem skvrn od krve. Pokud se objeví, namočte takové oblečení do vody s několika rozpuštěnými tabletkami.