Proč se probouzíme každou noc ve stejný čas? Důvody se mohou skrývat v nerovnováze našeho těla

Probouzíte-li se každou noc ve stejnou dobu? Podle tradiční čínské medicíny se jedná o jasné znamení nerovnováhy vašeho těla, kterou je třeba řešit. Hlavní myšlenkou je, že naše duchovní a fyzické blaho je přímo spojeno s našimi vnitřními systémy a rytmy, jež řídí naše tělesné funkce. Možná je znáte pod názvem „cirkadiánní rytmus“ v západní medicíně. Ovšem tradiční čínská nabízí hlubší vysvětlení příčiny těchto blokád a jejich významů.

22:00 – 23:00: Hormony a metabolismus

Znamení nekontrolovaného stresu, endokrinní nerovnováhy nebo některých metabolických problémů.

23:00 – 1:00: Žlučník

Tato doba naznačuje vyčerpané zásoby energie žlučníku, což způsobuje špatné trávení tuků v těle, stejně jako nízké sebevědomí a špatné rozhodovací schopnosti.

1:00 – 3:00: Játra

Vaše játra potřebují obnovit rovnováhu. Pociťovat můžete příznaky, jako je bolest hlavy, chronická únava, chudokrevnost a nepravidelná menstruace. Na emocionální úrovni se tento čas spojuje s hněvem, frustrací nebo záští.

3:00 – 5:00: Plíce

Pokud se každou noc probouzíte v tuto dobu, můžete mít nějaký skrytý zármutek, se kterým je třeba se vyrovnat. Nerovnováha plic může vést ke špatnému imunitnímu systému, sípání, kašli a astmatu.

5:00 – 7:00: Tlusté střevo

To znamená, že byste některé věci prostě měli nechat jít, a to jak emocionální, tak fyzické. Tělesné příznaky mohou být suchá stolice, kožní vyrážka a zácpa.

Je velice důležité dopřát si kvalitní spánek každou noc. Spánková deprivace vám totiž může přivodit vysoký krevní tlak, nárůst hmotnosti, zánět v těle, vysokou hladinu cukru v krvi, zvýšenou hladinu kortizolu a spoustu dalších zdravotních komplikací.

V jakou hodinu se často probouzíte vy? Nebo spíte celou noc jako miminko? Dejte nám vědět vaše zkušenosti v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com