Psychologický test: Hádejte na které fotografii NENÍ opravdová rodina

Věděli jste, že vztahy jsou  pro vaše fyzické zdravístejně důležité jako dieta nebo cvičení? Podle vědecké studie čelí sociálně izolovaní dospělí stejnému riziku nemocí jako ti, kteří jsou fyzicky neaktivní. Naše první vztahy se v dětství utvářejí uvnitř rodiny a často určují, jakým způsobem vidíme svět v dospělosti.

Připravili jsme si pro Vás psychologický test, abyste zjistili, jak vaše vlastní vztahy formovaly vaši osobnost.

Podívejte se na obrázek níže. Která rodina není skutečná? Nepřemýšlejte příliš dlouho. Jakmile skončíte, sjeďte dolů a zjistěte, jestli jste hádali správně.

Rodina č.1

Pokud je vaše odpověď rodina č. 1, pravděpodobně nejste rodinně orientovaný člověk – alespoň ne v tradičním smyslu. Chováte se ke svým přátelů jako ke své skutečné rodině a pomáháte jim být šťastní. Vždy se každému snažíte přinést něco dobrého do života. Možná jste vyrostli bez silného otce, což je důvod, proč vždycky děláte to nejlepší pro lidi, kteří vás potřebují – stejně jako to dělala vaše matka.

Tato rodina nemusí být nejšťastnější, ale stále to je  skutečná rodina. Matka zjevně pečuje o své dítě, drží ho za ruku a chrání ho před nepřátelským otcem.

Nechcete, aby ostatní vyrostli jako vy, možná právě proto jste tuto rodinu vybrali jako falešnou.

Rodina č. 2

Pokud je vaše odpověď rodina č. 2, tak máte silnou rodinnou orientaci – pro Vás není nic důležitějšího než vaše rodina. Věříte v budování stabilních a trvalých vztahů založených na důvěře a odhodlání. Upřednostňujete potřeby rodiny před svými vlastními, někdy ty své dokonce i ignorujete, pokud to znamená, že můžete své milované učinit šťastnými.

Pravděpodobně jste si všimli, že lidé na obrázku nevypadají jako rodina. Dospělí nevěnují dítěti pozornost a dítě se také nepokouší držet ruky dospělého – může to být skupinka cizinců, kteří jen jdou vedle sebe. Jen opravdový rodinný typ okamžitě pozná falešnou rodinu.

Rodina č.3

Pokud je vaše odpověď rodina č. 3, nejspíš pocházíte z dysfunkční rodiny. Kvůli vašemu traumatickému dětství máte problémy důvěřovat lidem. Jste úzkostlivý a interakce s ostatními je pro vás často problémem. Neustále se bojíte, co nastane v budoucnosti a máte tendenci přehnaně o věcech přemýšlet.

Lidé na snímku vypadají jako milující a šťastná rodina. Jsou skutečnou rodinou. Rodiče se pravděpodobně drží při chůzi za ruce a otec dřží dítě. Dospívání v dysfunkční rodině formovalo vaše názory určitým směrem a způsobilo, že jste velmi podezřívaví, když vidíte štastnou rodinu. Nevěříte tomu, že něco takového opravdu existuje, a proto jste tuto rodinu vybrali jako falešnou.

Uhádli jste správně? 

zdroj: brightside.me