Lžička medu každý den – jeden z pěti jednoduchých ranních rituálů, které vaše tělo po ránu nastartuje

Pro většinu z nás probíhá ranní rutina téměř naprosto stejným způsobem. Ale jen málo z nás tuší, že pár účinných změn nám začátek dne velmi usnadní. Následující seznam představuje 5 užitečných ranních rituálů, o kterých jsme už jistě slyšeli, ale nikdy je nezkusili.

Masáž uší

Masáž uší vám pomůže se plně probudit a to ani nemusíte vstát z postele. Stimulace citlivých částí ucha může mít pozitivní vliv na to, jak energicky a živě se budete cítit.

Sklenice teplé vody s citrónem

Existuje hned několik důvodů, proč byste měli vyměnit ranní kávu za sklenici teplé vody. Zlepšuje trávicí systém, funkci  ledvin, střev a odstraňuje toxiny z vašeho těla. Také může posílit vaši imunitu. Do jedné sklenice s teplou vodou vám bude stačit čtvrtina citrónu. Pokud se rozhodnete pro tuto změnu, je vhodné počkat alespoň 20-30 minut před snídaní.

Čištění jazyka

Víme, že čištění zubů dvakrát denně představuje základní hygienu, ale neměli bychom zůstat pouze u toho. Na jazyku se také hromadí velké množství bakterií, které navíc způsobují zápach z úst, zubní plak, zubní kaz a problémy s dásněmi. Pro čištění jazyka vám stačí klasický zubní kartáček, ale dejte si pozor, abyste jazyk příliš nedrhli, mohli byste poškodit jeho povrch.

Lžička medu

Med doplňuje energii, stimuluje paměť, produktivitu, léčí kašel a snižuje příznaky alergie. Z těchto důvodů je začátek dne se lžičkou medu velmi dobrý nápad. Nejideálnější bude, když bude čerstvý, přírodní a budete ho konzumovat 10-15 minut před snídaní. Pokud je pro vás příliš sladký, můžete ho rozpustit ve sklenici vody, účinek je stejný.

Vypláchněte si ústa roztokem peroxidu vodíku

Ranní rituál můžete zakončit výplachem úst peroxidem vodíku. Nemusíte se bát, není to nic nebezpečného, když dodržíte správný poměr dávkování. 5-7 kapek 3% roztoku na 50 ml vody. Dejte si hlavně pozor, aby tomu nebylo naopak. Tento postup vám pomůže vybělit zuby, zbavit se nepříjemného zápachu z úst a léčit a chránit dásně.

zdroj: brightside.me