Ranní vstávání si možná ztěžujete sami. Vynechejte tyto zvyky a budete jako rybička

Pokud je pro vás ranní vstávání extrémně náročné, nesnášíte jej a budík byste nejraději prohodili oknem, pak jsou následující rady přesně pro vás. Většina lidí nemá ráda ranní vstávání, ale když je pro někoho skutečnou noční můrou, je potřeba popřemýšlet, co je potřeba změnit. Je totiž dost možné, že si svá rána ztěžujete sami svými špatnými zvyky.

Rutina

Spadáváme do rutiny, aniž bychom si uvědomovali, že nás deprimuje a bere nám radost ze života. Kvůli opakovatelnosti a předvídatelnosti se nám často nechce vstávat z postele, protože víme, že nás čeká zase to stejné. Ale stačí každý den jen něco málo změnit a postoj k rannímu vstávání se zcela změní. Stačí například jiné pořadí aktivit a budete pozitivní celý den.

Zdřímnutí

Nejhorší, co můžete udělat, je odkládat vstávání. Obvykle to totiž končí spěchem a hněvem na sebe, že máte zpoždění. Pamatujte, že člověk není schopen ovládat usínání, takže když si řeknete, že zůstanete ještě pět minut, je možné, že z toho bude hodina. Kromě toho budete více ospalí, než když vstanete na první budík.

Vstávání bez protažení

Sice není dobré odkládat vstávání, ale stejně tak není dobré ihned vylítnout z postele. Vždy se pořádně protáhněte, jemně se probouzejte, vstávejte klidně.

Tma

V zimní sezóně je zapnutí světla jasným signálem pro tělo, aby přešlo do režimu probouzení. Snažte se tedy všude si rozsvítit, i když to nejdříve může být šok.

Počítač nebo telefon

Jste v pokušení ihned zkontrolovat e-maily, zprávy a sociální sítě, jakmile se probudíte? Nikdy to už nedělejte. Telefon nebo počítač jsou zloději času. Pokud na ně sáhnete, ztratíte drahocenné minuty a zajistíte si zbytečnou nervozitu a spěch.

Nepořádek

Ustlání postele je rituál, který trvá ani ne jednu minutu, možná pár vteřin. Přesto jej ráno často vynecháváme. Taková prozaická aktivita nám dává pocit uspokojení, což nás velmi pozitivně naladí na celý den.

Káva

Rozhodně ne na lačný žaludek. První co ráno potřebujete je energické a plnohodnotné jídlo. Káva přijde vhod až dopoledne.

Obrázky: Freepik