Recyklujte věci na vyhození k výrobě originálního nábytku. Ozdobí zahradu i interiér

Proč něco vyhazovat do popelnice, když můžete danou věc jednoduše znovu použít přímo u sebe doma? Společně se podíváme na několik tipů, jak se dá zužitkovat různý odpad a jak se z něho dá vyrobit nábytek.

Starý sud

Našli jste na půdě nebo v kůlně starý dřevěný sud? Pokud vám připadá nepoužitelný, zrenovujte ho. Obvykle postačí trochu tmelu, trochu broušení a případného řezání a také nový nátěr a následný lak. A co může z takového sudu vzniknout? Stylový stůl, který se dá použít třeba v obývacím pokoji, na terase, na pergole nebo v zahradním altánu.

Stará okna

Máte někde složena stará dřevěná okna z dob, kdy jste je měnili na plastové? Nemusíte s nimi jezdit na skládku. Dají se ještě zajímavě využít. Naším tipem je výroba stylového nočního stolku. A proč z oken? Jelikož dřevo a sklo mělo v interiéru vždycky své místo.

Staré pneumatiky

Přezuli jste své auto a stále se vám někde válí staré pneumatiky? Pokud ano, nemusíte s nimi do sběrného dvora. Vyrobte si z nich tyto stylové židle. Jak vidíte, postačí jenom pár tenkých kovových trubek, klasické pneumatiky a trocha barvy na jejich vylepšení. A je hotovo. Kromě židlí můžete staré pneumatiky použít i na výrobu konferenčního stolku. Stačí dát několik pneu na sebe a na ně přimontovat kus kulaté dřevěné desky. A je to.

Stará vana

Po výměně za novou tu starou nemusíte vyhazovat. Jistě znáte nápad, kdy ji zakopete, zakryjete folií a vyrobíte z ní zahradní jezírko. To vám ale představit nechceme. Vezměte si flexu a vanu rozřezejte tak, že z ní vyroníte stylové a pohodlné křeslo. To natřete a bude i skvěle vypadat.

Staré palety

Hitem jsou stále, tak proč byste je nemohli využít i v současné době? Jde z nich vyrobit cokoliv, od běžného stolku, přes křeslo, až po gauč a postel. Fantazii se meze v tomto směru nekladou. Paleta navíc stojí pár korun a nabídne jednu unikátní vlastnost – velkou nosnost, kterou při výrobě nábytku oceníte.

Obrázky: Pixabay