Řešení žlutých skvrn od potu a deodorantu. Vsaďte na osvědčenou trojkombinaci

Žluté skvrny v podpaží umí být opravdu nepříjemné. Taková žlutá skvrna od potu je nejvíce viditelná právě na bílém oblečení, ze kterého jde potom velmi těžce dolů. Zkoušíte ji odstranit, ale nic nepomáhá, takže nakonec prádlo přestanete nosit. Stejně tak je to i s deodorantem. Pokud používáte nějaký levnější druh deodorantu, může se stát, že zanechá na vašem oblečení bílé skvrny, tentokrát na černém nebo barveném oblečení. Samozřejmě, že na to jde použít řada čistících prostředků, ale v tomto případě jsou velmi nákladné. Mnohem lepší je použít metodu, kterou jsme si pro vás dnes připravili.

Ničivá kombinace

K tomu, abychom mohli dokonale odstranit nepříjemné, zapáchající a odolné skvrny v podpaží bílého nebo černého oblečení, bude potřeba mít k dispozici následující složky, které tuto práci efektivně zastanou. Je to: 1 šálek octa, ½ šálku jedlé sody, 1 lžíce soli a 1 lžíce peroxidu vodíku. O žádné nedostupné složky se nejedná a většinou je máte doma. Jejich kombinace dokáže hotové zázraky.

Namočit a potřít

Prvním krokem je namočení prádla do připraveného roztoku. Roztok připravíte tak, že do misky nalijete ocet a dva šálky teplé vody. Do tohoto roztoku poté vložíte bílé prádlo a počkáte alespoň 20 minut. Mezitím tím postoupíte ke kroku dva, kterým je příprava odstraňovače skvrn. Smícháte sodu, sůl a peroxid vodíku a vytvoříte tak pastu. Bílé prádlo poté vytáhněte a pořádně ho vyždímejte. Roztáhněte ho na plochu a na dané místo vetřete pastu. Nechte ji působit 20 minut a skvrny se odstraní.

Žluté skvrny vzpomínkou

Posledním krokem je snadná věc, kterou provádíte pravidelně, a tím je praní. Jakmile projdete předchozí proces čištění, vložte prádlo do pračky a vyperte klasickým způsobem. Po vytáhnutí z pračky zůstanou žluté nepříjemné skvrny jen vzpomínkou, na kterou, pevně věříme, vzpomínat ani nebudete

Obrázky: Pixabay