Rodina zdědila po strýci starou garáž. Uvnitř objevila automobilový poklad

Smrt člena rodiny je vždycky velmi smutný okamžik. Čas od času se ale objeví zprávy o mimořádném dědictví věcí, o kterých rodina dosud neměla ani nejmenší tušení. Právě to byl případ rodiny z anglického Newcastle. Jeden jejich strýček po dlouhé nemoci odešel navždy a zanechal po sobě jen starou zaprášenou garáž. Nikdo neočekával, že by se uvnitř dalo najít cokoliv zvláštního. Opak byl ale pravdou.

Vášnivý sběratel všeho, co souviselo s dobrodružstvím

Osmadevadesátiletý Harrold Carr zemřel v roce 2007 ve svém rodném městě Newcastle. I po své smrti se ale starci podařilo svou rodinu překvapit. Ukázalo se totiž, že byl vášnivým sběratelem, o čemž nikdo neměl ani tušení. V pozůstalosti po starém muži byla pouze stará garáž. Nikdo příliš nevěděl, co s ní počít, ale to jen do té doby, než poprvé vstoupili dovnitř a odhalili, co skrývají její útroby.

Všichni o svém starém strýci věděli, že ke konci života se mezi lidmi moc neukazoval a žil docela odloučený život. Byl tak trochu poustevník, a to částečně i kvůli své obsedantně kompulzivní poruše, což je psychiatrické onemocnění nutící postiženého neustále opakovat jednu konkrétní činnost. U Harrolda to bylo shromažďování věcí. Muž nikdy nic nevyhodil a sbíral vše, co se mu namanulo. Byl vášnivý milovník automobilů, letadel a všeobecně nejrůznějším strojům a dopravním prostředkům, které souvisely s dobrodružstvím. Ve své garáži většinou shromažďoval automobilové díly.

Garáž ukrývala doslova poklad

Garáže jsou od toho, aby se do nich parkovala auta. To všichni víme a věděl to i Harrold Carr. Když jeho pozůstalí otevřeli dveře stařičké zaprášené garáže, nestíhali věřit vlastním očím. Kromě autodílů totiž měl uvnitř rozlehlého prostoru neuvěřitelnou sbírku vzácných veteránů.

Když jeho synovec otevřel dveře, jako první jej přivítalo zaprášené staré Bugatti! Nikdo si do té chvíle nevšiml, že by muž měl toto vzácné auto ve své garáži, ani jak ho tam dostal. A to jenom díky tomu, že se svých příbuzných de facto stranil. Model v jeho garáži bylo Bugatti 57 SC Atalante  z roku 1937. Tento vůz byl vyroben v počtu pouhých 43 kusů.

Další výzkum, který následně příbuzní provedli, ukázal, že toto vzácné Bugatti mělo více majitelů, z nichž jeden byl závodní jezdec Francis Curzon. Bugatti Harrold Carr koupil v roce 1955, nicméně protože mu licence na auto vypršela, nechal jej ukryté ve své garáži už od roku 1960. Tou dobou navíc koupil vozidlo za neuvěřitelných 958 liber, což byla v padesátých letech běžná cena. Poté, co byl vůz opraven, vydražil se v aukci za neuvěřitelné 4 miliony dolarů ( téměř 100 000 000 kč), o něž se členové rozdělili rovným dílem a nečekaně se z nich stali milionáři.

Obrázky: Lesless