Rozbité květináče nevyhazujte. Stačí je správně poskládat a vyrobíte z nich originální dekorace

Rozbité květináče řada lidí ihned vyhodí a koupí si nové. Myslí si, že už jim k ničemu nejsou. To je ale velký omyl, jelikož i rozbitý květináč může zajímavě a dobře posloužit. Pokud nevíte jak přesně, podívejte se s námi na několik zajímavých možností.

Skvělá dekorace

I rozbitý květináč může dále sloužit. A to tak, že z něho vznikne perfektní dekorace. A kam se může umístit? Může být součástí vaší zahrady, může být také na vaší terase, na pergole, nebo i u vchodových dveří. Klidně ale může být také na parapetu, stejně jako na balkoně. Záleží jenom na tom, kde bydlíte a jak velké rozbité květináče máte.

Stačí je správně poskládat

Když se květináč rozbije, vypadá to, že z něho už nikdy nic nebude. Pokud ale zapojíte svou fantazii a jednotlivé kusy použijete správně, najednou zjistíte, že mají mnohé využití. Pokud přesně nevíte, jak by mohl výsledek vypadat, prohlédněte si tyto fotografie pro inspiraci a hned budete přesně vědět, jakou cestou je nejlepší se vydat. Jak vidíte, použito není nic jiného, než zbývající kus a jednotlivé úlomky.

I v rozbitém květináči můžete cokoliv pěstovat

Rozbitý květináč nemusí být nutně jenom dekorací. Klidně může být i nadále praktickým prvkem. To proto, že do něho lze opět nasypat hlínu a následně do něho zasadit cokoliv budete chtít. Mohou to být okrasné rostliny, stejně jako to mohou být klidně i bylinky, které doma využijete na vaření. I tudy vede cesta k využití nepotřebných poškozených květináčů.

Rozbijete je schválně?

Když se podíváte na to, jak skvělá dekorace může z rozbitých květináčů vzniknout a co všechno se v nich najednou dá pěstovat, možná se zamyslíte nad jednou důležitou věcí. Ponecháte si své květináče takové, jaké jsou, nebo se rozhodnete k tomu je záměrně rozbít, aby z nich mohlo vzniknout toto unikátní umělecké dílo? Rozhodnutí už musíme nechat jenom na vás samotných.