Šikovný kutil vzal staré pneumatiky a na zahradě vytvořil unikátní jezírko

Mít zahradní jezírko je snem mnoha lidí. Pokud i váš, tak vám ukážeme, že jeho tvorba není nijak složitá. Jediné, co je k tomu třeba, jsou staré pneumatiky. Doporučujeme mít k dispozici hned tři, nejlépe potom různých velikostí. Jedině tak zajistíte dokonalý výsledek.

Vykopejte jámy

Jako první je třeba vykopat jámy, které budou svým průměrem, stejně jako svou hloubkou plně odpovídat velikosti jednotlivých pneumatik. Základem je také správně zarovnat dno, zasypat ho pískem a poté do každé jámy pneumatiku vložit.

Odřízněte bočnici

Když jsou pneumatiky na svém místě a z boku jsou částečně zahrnuty hlínou, aby držely, je třeba z nich odříznout bočnici. Sice můžete použít klasické nože, ale vzhledem k síle pneumatik je dobré použít například elektrickou pilku, díky které vám půjde vše od ruky velice rychle.

Nyní podklad a igelit

Dalším krokem by měl být vhodně zvolený, pokud možno měkký podklad, na který přijde také pevný igelit. Ten proto, že zajistí, aby se voda nevsakovala do zeminy, ale zůstávala tam kde má. Díky tomu nebude muset mít vaše zahradní jezírko jakýkoliv samostatný přítok. Podklad i folii upevněte, aby nedošlo k sesunutí.

Napusťte vodou

Připravené zahradní jezírko můžete vyzkoušet. A to tak, že ho napustíte vodou. Takto ho nechte minimálně přes noc, čímž si ověříte, že vám voda žádnou nenápadnou dírou neodtéká. Pokud je vše v pořádku, máte vše téměř hotovo. Pokud voda mizí, zkontrolujte folii a snažte se najít díru, kterou opravte. Nebo lze použít jiný kus folie.

Už jenom estetické doladění

Jakmile jste došli až sem, tak už zbývá jenom úplně poslední krok. A tím není nic jiného než jenom estetické doladění. Použít můžete kameny a další materiály, rostliny a řadu dalších věcí, které dají vašemu zahradnímu jezírku dokonalý vzhled. A nikdo nebude ani tušit, že jeho základem jsou skutečně staré pneumatiky.