Skoncujte s otravnými mravenci v domácnosti. Jde to i bez chemie

Pokud vás trápí mravenci  a už vážně nevíte, jak s nimi zatočit, máme pro vás několik tipů, jak na ně. Nebojte se, žádné toxické čistící ani deratizační prostředky nehrozí, půjde o přírodní osvědčené rady. Buď zmizí hned nebo budou postupně ubývat.

Pryč s okupanty

Stejně jako další hmyz (švábi, mouchy) mohou být i mravenci přenašeči různých nemocí a infekcí. Vždy je proto lepší se jich, co nejdříve zbavit, ať jste v bezpečí vy i celá vaše rodina.

Vůní proti mravencům

Na mravence platí nejrůznější vůně. Například česnek, cibule a petržel vnímají jako odpornou, a proto od ní utíkají. Vytřete s těmito produkty podlahu nebo je umístěte na nejfrekventovanější místa. Lze je také vypudit návnadou z 1 lžíce cukru, 1/3 lžičky boraxu a 3 lžícemi horké vody. Jakmile směs vychladne, přidejte med, a opět použijte na podlahu nebo jiná místa. Pivovarské kvasnice s medem jsou také účinnou zbraní proti mravencům. Směs droždí a medu vás jich dokonale zbaví. 

Návnady, které zabírají

Smíchejte cukr, vodu, borax a vanilin, přidejte trochu medu nebo džemu a směs vlijte do misky. Misku pak umístěte na vhodné místo a uvidíte, jak budou mravenci pelášit pryč. Skvělou návnadou je také směs kyseliny borité a cukru. Návnadu dejte tam, kde se mravenci pohybují nejčastěji a brzy od nich budete mít pokoj.

Obrázky: Freepik