Násilí na střední škole se stupňovalo a nebralo konce. Skupina otců se proto rozhodla jednat

Michael LaFitte je jedním z rodičů, který se cítil povinen zasáhnout poté, co na střední škole v Louisianě byly téměř dva tucty studentů zatčeny, suspendovány nebo vyloučeny během pár dní z důvodu násilí. Michael chtěl najít způsob, jak tento problém zastavit, a tak založil klub „Dads on Duty“ ( otcové se službě) s dalšími čtyřmi tatínky.

Nečekaná ochranka na střední škole

Po několika hodinách sezení došli muži k názoru, že je potřeba, aby posílili ochranku na střední škole. Je potřeba studentům ukázat, že v kampusu jsou silní muži. „Dads on Duty“ sdružuje otce dobrovolníky, kteří pracují na akademické půdě na směny jako ochrana areálu. Během své služby komunikují se studenty pozitivním způsobem a zároveň pomáhají předcházet bojům a násilí na škole.

Skupina se rychle rozrostla

„Jsme tátové. Rozhodli jsme se, že těmi nejlepšími, kdo by se měli starat o naše děti, jsme my,“ řekl Michael. Stejný názor má evidentně většina dalších rodičů, protože, ačkoli skupina začínala s pěti tatínky, nyní má již kolem 40 členů. Vzhledem k tomu, že všichni mají svá stávající zaměstnání, střídají se na směny po 6-10 mužích v kampusu každý den. Objevují se také na mimoškolních aktivitách a sportovních akcích. „Jsme tady i pro děti, kteří buď otce nemají, nebo s ním nemají tak dobrý vztah. Jsme tu my, abychom ukázali správný vztah s mužskou postavou,“ řekl jeden z otců.

Lepší situace na škole

Asi se teď ptáte, zdali projekt „Dads on Duty“ zafungoval. Ano. Především děti zaznamenávají pozitivní změnu. Po vlně násilí na škole byly posílené policejní hlídky, které kroužily kolem školy, což se studentům nelíbilo. Otcové jsou ale z komunity. „Okamžitě jsem pocítil jistou formu bezpečí. Přestali jsem bojovat a začali chodit do školy,“ uvedl jeden ze studentů. Z toho důvodu se otcové snaží rozšířit svou službu i do jiných škol.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: People.com