Snížit krevní tlak pomůže domácí mazlíček, i pití určitého alkoholu

Říká vám doktor, že byste měli snížit svůj tlak? Pokud se chcete vyhnout klasickým práškům a raději byste chtěli zkusit pár netradičních postupů, přinášíme vám je. Jsou unikátní jak tím, že fungují, tak i tím, že jich můžete kombinovat hned několik. Cesta ke zdraví je jednoduchá.

Pořiďte si domácího mazlíčka

Může se jednat o psa, kočku, zakrslého králíka nebo jakékoliv jiné zvíře. Jeho přítomnost vést často uklidňuje a dokáže také výrazně snižovat krevní tlak. Se psem navíc chodíte ven, což vašemu zdraví taktéž začne výrazně prospívat.

Pijte víno

Možná jste slyšeli o tom, že víno prospívá zdraví. To je pravda. Když ho budete pít s mírou, rozhodně svému zdraví neuškodíte. Jde o přírodní nápoj s řadou antioxidantů, které prospívají organismu. Stačí malá sklenička denně. A nezapomeňte, že víno by mělo být kvalitní.

Jezte kořeněná jídla

Ať už se jedná o pepř, chilli papričky, nebo další ostrá dochucovadla, nemůžete udělat chybu. Dokážou pomoci rozšiřovat krevní cévy, což napomáhá nejenom lepšímu průtoku krve, ale také tomu, že se zlepší váš kardiovaskulární systém.

Noste správné oblečení

To by nikdy nemělo být těsné. Vždy jde třeba nosit nějaké volnější. To zajistí lepší průtok krve v celém vašem těle. Nebude tak docházet k omezenému průtoku, ani ke zvyšování krevního tlaku. Navíc můžete zamezit tvorbě nepříjemných křečových žil.

Dodejte tělu kyselinu listovou

Kde se bere? Jsou to hlavně různé saláty, ale je to také špenát, avokádo, brokolice, jsou to luštěniny, citrusy, nebo semena a ořechy. Díky tomu stimulujete tvorbu červených krvinek a prospíváte regeneraci buněk. Pro váš krevní oběh to nejlepší.

Dejte si nohy nahoru

Prospět krevnímu oběhu můžete klidně i tak, že si lehnete a dáte si nohy nahoru. Jednoduše tak, že budou ve vyšší poloze, než je vaše srdce. V této poloze budete i relaxovat, a tak se snižuje i míra stresu, která s krevním tlakem často přímo souvisí.