Zvířata se vzepřela svému osudu. Stádo krav uteklo z jatek a dalo se na úprk

Stádo krav uniklo ve Spojených státech z jatek a objevilo se v blízkém městě. Bohužel se jim podařilo na své cestě za svobodou zranit několik občanů. Krávy se ve městě objevily velmi náhle a nikdo s nimi pochopitelně nepočítal. Tato událost se stala velmi bizarní záležitostí, která se dostala na internet a stala se virální. Nikdo totiž běžně nevidí stádo krav pobíhat na ulici uprostřed města.

Šťastné krávy unikly z jatek

Když se krávy nedávno rozhodly uprchnout z jatek ve městě Pico Rivera v Kalifornii, rozhodly se postavit místním obyvatelům. Záběry z vrtulníku z Los Angeles sledovaly zvířata při pokusu o útěk a natáčeli je také místní obyvatelé svými chytrými telefony. Den začal velmi klidně, ale situace se velmi rychle změnila. Ke konci se jedna nešťastná rodina lehce zranila, když se ocitla v cestě stádu krav. Vše přitom začalo obyčejnou lidskou chybou, když pracovník jatek omylem nechal otevřenou bránu v zařízení, kde se balí maso.

Krávy poté společně běžely asi jednu míli

V tu chvíli se objevilo sedm policejních aut a strážníci se snažili udržet stádo pohromadě co nejdéle, protože jinak by jednotlivé krávy jen těžko naháněli po městě. Čekali, až dorazí pracovníci farmy nebo ochranáři zvířat s přívěsy na koně. Úkol byl ovšem mnohem složitější, než si na začátku představovali. Práce se zvířaty rozhodně není jednoduchá, především když se jedná o celé stádo poměrně velkých zvířat, jakými jsou krávy.

Výsledkem byla zraněná rodina a mrtvá kráva

Když dorazila policie, vypadalo to, že se to zvířatům nelíbí. Krávy se začaly bouřit a snažily se projít městem. Bohužel to skončilo tím, že jedna z nich nakonec ublížila jedné rodině, což mělo za následek, že jeden ze strážníků  danou krávu zastřelil. Naštěstí to byl jediný incident, ke kterému ten den došlo. Záchranáři rodinu rychle převezli do nemocnice a dostalo se jim odborné pomoci. Nakonec ze 40 krav bylo 38 bezpečně zajištěno. Jedna byla zastřelena a jedna se nenašla.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Hashtagchatter.com