Odborníci lékařské marihuany vyzdvihují nejzdravější metodu její aplikace – vaporizaci

S postupnou legalizací marihuany, která si našla své místo na světě, je načase zjistit, jaký způsob jejího příjmu je pro nás nejvhodnější. Dříve se jednalo spíše o jistou vymoženost, ale nyní je čím dál tím větší poptávka po její výrobě.

Marihuana se používá v mnoha oblastech, ať už v soukromém životě, tak i v tom reklamním a spotřebitelském. Je účinná v boji proti rakovině, vhodná pro rovnováhu metabolismu, na úlevu kloubů a tak podobně. Klasické, možná i trochu zastaralé, kouření marihuany se provádí skrze kousek srolovaného papírku, v němž je marihuana zabalená.

S příchodem výrobků pro „zdravé kouření“, tzv. elektronických cigaret, byly provedeny studie, které zjistily, jaký způsob je ten nejzdravější. Lékaři si stojí za tím, že možnost elektronických cigaret je pro nás lepší volbou. Výzkum totiž dokázal, že zahřátá marihuana rozkládá krystaly THC a ty se rozpadají. Následně se z nich stane pouhý plyn nebo výpar, inhalujeme.

Tím pádem klasická metoda kouření marihuany rozkládá veškerou přítomnou rostlinnou hmotu. V této otázce zdraví je tedy důležité si uvědomit, že samotná marihuana není tím problémem, který se řeší napříč světem už takovou dobu.

Plicím hrozí nebezpečí kdykoliv, kdy člověk kouř vdechuje, což je jen základní riziko kouření. Dým je plný karcinogenních látek a dehtu. Zatímco marihuana je pouze bylina, která není toxická, cigaretový kouř z ní dělá škodlivou látku. Klasické kouření bylo nevyhnutelné, dokud se neobjevilo vapování, neboli zdravé kouření prostřednictvím elektronických cigaret, které je nyní čím dál tím více dostupné široké veřejnosti.

Prostřednictvím kontrolovatelné teploty může být vše přeměněno v páru, včetně hašiše, hašišového oleje a marihuany. Vapování odstraňuje 95% kouře, který dráždí plíce a může vést k chronické bronchitidě.

Kromě toho může vapování zvrátit respirační příznaky. Časopis The Journal of Psychoactive Drugs publikoval nedávnou studii, která poukazuje na to, že inhalování páry je silnější než čaj nebo žvýkání jedlých látek.

První pořízení elektronických cigaret je sice trochu nákladnější, ale na druhou stranu maximalizuje využití marihuany. Konzumenti mohou snadněji řídit hloubku a délku vdechování, což usnadňuje dosažení optimálního léčebného výsledku.

zdroj: www.higherperspectives.com