Staré boty poslouží jako dekorativní květináče, krmítka pro ptáky nebo vázy

Chystáte čistku svého botníku a už tušíte, které boty z něho vyhodíte do popelnice? Než tak učiníte, je dobré si promyslet, zda by se pro ně přece jenom nenašlo nějaké využití. Pokud si myslíte, že nikoliv, dost možná vás přesvědčíme o opaku. Možností tu je celkem dost.

Ptačí budky

I ptáci potřebují dostatek jídla. Tak jim ho dopřejte. Nejlépe tak, že využijete několik starých bot, do kterých nasypete krmení a danou botu následně pověsíte na vaši zahradu někam na strom. A je to. Originální krmítka a budky máte hotové.

Květináče

Nevíte, kam zasadit své květiny? Můžete k tomu využít i staré boty. Stačí je naplnit hlínou a už můžete sázet. Stanou se skvělou dekorací v okolí vašeho domu, nebo na vaší terase. A pokud chcete, mohou posloužit klidně i jako vázy pro různé řezané květiny, nebo rostliny.

Bytové praktické dekorace

Ani, i k tomu se dají staré boty využít. Že nevíte jak? Mohou třeba nahradit klasickou misku na klíče, kterou máte ve vaší chodbě. Tím ale možnosti nekončí. Staré holínky nebo kozačky lze zase využít tak, že do nich budete odkládat deštníky.

Nohy nábytku

Máte doma různé stoličky a chcete je zajímavým způsobem ozvláštnit? Proč ne. Jako dobrá volba se jeví právě staré boty. Nasaďte je na nohy nábytku, kousek odstupte a prohlédněte si své jednoduché dílo. Je to originální a netradiční, že ano?

Lampy

Zajímavým způsobem recyklace starých bot je také postup, kdy z nich můžete vyrobit originální lampičky. Stačí k tomu jenom kabel s objímkou a dále fantazii. Té se meze rozhodně nekladou. Jenom pozor na bezpečnost a na to, aby žárovka příliš nehřála a nedošlo k požáru.

Zarážky do polic

Hodí se třeba do vašich knihoven. Zde nebudete potřebovat celé boty, ale dobře poslouží jenom samotné podpatky. I toto je skvělý a hlavně praktický nápad, který nestojí ani korunu.

Obrázky: Taringa