Staré pneumatiky využil nejlépe jak mohl. Vyrobil z nich nádherné zahradní jezírko

Na zahradě se mu válely staré pneumatiky. Nejprve je chtěl vyhodit, ale potom se rozhodl, že je využije. Vyrobil z nich unikátní zahradní jezírko. I takto se dá dát druhý život odpadu, který by skončil někde na skládkách a hyzdil přírodu. Takto má praktické i estetické využití.

Jámy odpovídající pneumatikám

Jako první je třeba vykopat jámy. Tolik, kolik máte pneumatik. Velikostně by měly odpovídat tomu, jaké pneu do nich budete umisťovat. A to jak na průměr, tak i na hloubku. Samozřejmostí by mělo být zarovnání dna, které je vhodné vysypat trochou písku. Pomocí vodováhy následně ověřte, zda jsou jednotlivé pneumatiky, pokud možno v rovině.

Odřízněte bočnici pneumatiky

Pokud je pneu na autě, je to její bok. Takto, když je umístěná v jámě, se jedná o její vrchní část. Takto opět postupujte u všech pneumatik. Bočnici odřízněte k samotnému místu, kde začíná dezén pneumatiky. Případné zbytky gumy začistěte. Následně pokračujte k dalším připraveným pneumatikám. V tu chvíli máte tu nejhorší za sebou.

Podklad a folie

Jelikož půjde o zahradní jezírko, je třeba zajistit, aby voda z něho nikam neunikala. A to zajistíte tak, že nejprve použijete měkký podklad a potom využijete pevnější folii. Tu položíte do samotných pneumatik, zajistíte, aby byla po celém dně a také po boku pneumatiky. Část, co přesahuje přehněte přes pneumatiku a také zahrňte zeminou. Tím zajistíte, že se ani po naplnění vodou nebude folie shrnovat.

Napusťte vodu a dokončete jezírka

Poslední krok už je jasný. Jako první je třeba napustit do folie vodu. V tu chvíli jsou vaše zahradní jezírka hotová, ale jsou nevzhledná. Proto je na místě doplnit je také řadou estetických prvků. Hodí se různé klasické i vodní rostliny, štěrky, stejně jako kameny různých velikostí. Nic z toho není třeba nutně kupovat, jelikož to můžete snadno najít i na vaší zahradě.