Staré rifle nevyhazujte. Vyrobte z nich dekorační květiny

Máte plnou skříň starých riflí, které schováváte pro případě, že vám za několik let zase budou? Myslete na to, že za pár let už nemusí být moderní, a tak je stejně nebudete nosit. Jestliže je nechcete hned vyhazovat nebo dávat na charitu, zkuste je zužitkovat. Jak? Společně se naučíme, jak se dají ze starých riflí vyrobit krásné květiny.

Postačí obyčejné kalhoty

Co budete potřebovat? Základem jsou samozřejmě vaše džíny. Je jedno, jak jsou staré, nebo jakého jsou střihu. Pokud už je nenosíte, jsou stoprocentně těmi pravými, které můžete využít. Stejně tak nehraje roli ani velikost, nebo to, zda jsou pánské či dámské. Jakékoliv najdete, použijte je.

Vystřihujte požadovaný tvar

Nyní vezměte, pokud možno ostré nůžky a můžete se pustit do práce. Nastříhejte si i několik desítek správných tvarů, jako vidíte na instruktážním videu. Můžete dodržet stejnou velikost, stejně jako můžete volit menší i větší. Podle toho, jaké chcete mít výslední květiny. Jelikož z jedněch kalhot vyrobíte i desítky květů, nebojte se být kreativní.

Vytvořte okvětní lístky

Pomůckou, bez kterou se neobejdete, je také jehla a nit. Bát se nemusíte, jelikož ke složitému šití nedojde. Pouze je třeba prostrčit jehlu a následně nit každým kouskem tak, aby vznikl nepravidelný lehce srolovaný tvar, který bude vypadat jako okvětní lístek. Takto přidávejte jeden za druhým a postupně budete vidět, jak se vám začíná vytvářet tvar květiny.

Smotejte dohromady

Když máte jednotlivé okvětní lístky našity k sobě, vznikne vám něco, co připomíná řetěz. V tu chvíli víte, že jste na dobré cestě. Nyní už postačí jenom trocha zručnosti, kdy svými prsty vytvoříte požadovaný tvar květiny. Tedy tvar květu. Následně opět naposledy vezmete jehlu a nit a vše spojíte v oblasti středu. Ještě lehce dotvarujte a máte hotovo. Kdo by tušil, že z obyčejných kalhot může vzniknout něco tak originálního.