Starý autobus proměnil na báječný dům na kolečkách

Odchod do důchodu apeluje na lidskou kreativitu. Buďto skončíme na třicet let v papučích u televize, anebo se pustíme do nějakého projektu, který promění náš život k lepšímu. Pro druhou variantu se rozhodl jistý muž ze Spojených států. Starý školní autobus totiž proměnil v pojízdný dům snů.

Autobus dostal darem

Sedmdesátiletý Greg Flint se pár týdnů po odchodu do důchodu začal nezadržitelně nudit. Když ho pak jeho přátelé požádali, zda by jim předělal stařičký autobus Volkswagen ze 60. let na karavan, v němž by se vydali na cestu do Mexika, bez zaváhání souhlasil. Než však stihl práci dokončit, jeho přátelé, manželský pár, se pohádali a rozešli se. Z plánů na cestu tak sešlo a on je požádal, zda by mu autobus odprodali. Protože ale údajně nepotřebovali peníze, autobus mu darovali zadarmo.

Greg Flint před odchodem do důchodu pracoval jako zedník a celkově měl k manuální práci blízko, a proto pro něj předělávka autobusu nepředstavovala žádný velký problém. Díky rozhodnutí svých přátel autobus mu darovat, mu navíc zbylo slušných pár peněz navíc, které přeměnil v luxusní vybavení nastávajícího karavanu, který pojmenoval Buster.

Autobus z dílny trpaslíků

Autobus Volkswagen, který Greg pořídil, byl už ale jednou předělávaný. Vypadá totiž, jako kdyby díly k jeho výstavbě nashromáždili trpaslíci. Proto se také Gregovi přezdívá Papa Gnome, Táta Trpaslík. Předchozí majitel svařil střechu ze dvou různých autobusů, kvůli čemuž měl zadní část střechy i zepředu. Díky této úpravě ale bylo pro Grega snazší zbavit se oken a zpřístupnit tak lépe vůz pro rekonstrukci. Navíc svému výtvoru přidal i sklápěcí střechu, což je výhodné pro snazší větrání v horkém letním počasí.

Interiér vozu vybavil kompletní kuchyní s umyvadlem, sporákem s troubou a dokonce i myčkou na nádobí. Protože ale Greg miluje jednoduchý život, málokdy to všechno ve skutečnosti využívá. K přípravě pokrmů využívá hrnce uskladněné ve dřezu a nádobí myje ve vodě určené na zalévání ze zahrady místní školky, o kterou se stará výměnou za parkovací místo pro autobus.

Protože Greg vůbec není bohatý a je rád, že se svým malým příjmem díky autobusu a práci ve školce přežije, vybavení autobusu sestavil většinou z toho, co už měl. Kuchyňská linka, jídelní stůl i podlaha byla ze starých dřevěných prken a pro vytápění nainstaloval kamna vyrobené z plechového sudu. Gregův autobus Buster je mistrovským dílem a mužovým splněným snem.

Obrázky: Zen Yandex