Středoškolačka vyrábí invalidní vozíky pro hendikepované kočky, psy, dokonce i kozy, kachny a ježky. Postup se naučila sama

Středoškolačka Shaine Kilyun z Minnesoty dělá svět lepším tím, že vyrábí invalidní vozíky pro hendikepovaná zvířata. Postup se naučila z videí na YouTube. Shaine miluje zvířata a chce zlepšit kvalitu života každého nebohého tvora, který nemůže chodit.

Postup se naučila online

Shaine Kilyum je 16letá dívka, která se naučila vyrábět invalidní vozíky pro hendikepovaná zvířata z videí na internetu. Každý kousek se snaží přizpůsobit potřebám jednotlivých zvířat. Na míru už jich vytvořila nespočet, a to jak pro psy, kočky, tak dokonce i pro ježka. Nyní navrhuje speciální vozík pro kachnu.

Tvorba pokus-omyl

Shaine pracuje na principu pokus-omyl a vyrábí invalidní vozíky pro zvířata všech velikostí. Od obrovské německé dogy až po maličkého ježečka. Shainina práce je neuvěřitelně záslužná, doslova zachraňuje životy tím, že obnovuje pohyblivost zraněných zvířat. „Já prostě miluju zvířata. Chtěla jsem jim nějak pomoci. Už se mi pár životů podařilo zachránit, ale nekončím, doufám, že jich bude mnohem více,“ říká dospívající dívka.

Vytvořila stránku na sociálních sítích

Jakmile Shaine získala více zkušeností, dokázala si práci i lépe zorganizovat. Na sociálních sítích také vytvořila stránku, kde se jí ozývají potenciální zákazníci. Shaine ale nechce vydělávat jako některé větší podniky na trhu, účtuje zákazníkům pouze cenu použitého materiálu. Jeden vozík stojí v průměru 300 dolarů, asi 6 500 korun. Zatímco větší společnosti prodávají své modely až za 1 000 dolarů. Shaine chce hlavně pomáhat, a to i majitelům hendikepovaných zvířat, kteří si dražší kousky nemohou dovolit. Shaine také navštěvuje zvířecí útulky, aby pomáhala svými speciálními invalidními vozíky i zde.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Shaine Kilyun, Zdroj: Mypositiveoutlooks.com