Jaké nejnebezpečnější místo na světě jste během života navštívili? Možná deštný prales plný dravých zvířat nebo poušť, kde vás může pohltit písek. Na naší planetě je mnoho míst, která jsou extrémně nebezpečná ze spousty důvodů, ať už se jedná o hurikány, válečné země, vysokou míru zločinu nebo oblasti s velikou úrovní radioaktivity. Vyhněte se těmto 10 místům na světě, ať uchráníte sebe i vaše blízké před přílišným nebezpečím.
Hadí ostrov, Brazílie
Hadí ostrov se nachází blízko pobřeží Sao Paula v Brazílii. Jak už název napovídá, ostrov si své jméno vysloužil díky extrémně vysokému výskytu hadů. Jedná se o jediné místo na Zemi, kde žije obávaná Zlatá zmije. Hadí jed je tak silný, že dokáže roztavit lidské tělo, proto brazilská vláda zakázala vstup na tento ostrov.
Sýrie
V důsledku násilných válečných konfliktů se už pár let řadí Sýrie mezi nebezpečná místa světa. Obyvatelé této válkou rozervané země prožili bombardování obytných oblastí, nedostatek jídla a zdravotní péče, vojenské obléhání a údajně i útoky chemických zbraní.
Pobřeží koster, Namibie
Nachází se na pobřeží Atlantského oceánu v Namibii a má pověst jednoho z nejvíce nebezpečných přírodních míst na Zemi. Tento kus půdy je zahlcen velrybími a tuleními kostrami, které jsou rozptýleny po celé ploše. Spousta lidí, převážně ztroskotaných námořníků, zde zemřelo kvůli místnímu drsnému prostředí.
Severní Korea
S ohledem na totalitní diktaturu je Severní Korea považována za jednu z nejhorších zemí, co se týká lidských práv. Místní obyvatelé i návštěvníci mohou být zatčeni za to, co je v demokratických zemích naprosto normální. Vzhledem ke zhoršujícím se vztahům mezi Severní Koreou a USA je tato asijská země o to více nebezpečná pro americké turisty, kteří zde mohou být zadrženi.
Sanna, Jemen
Sanna, hlavní město Jemenu, je známé tím, že patří mezi nejvyšší hlavní města na světě se svou výškou 2 300 m. Bohužel je také jedním z nejnebezpečnějších míst na Zemi kvůli neustálému bombardování, atentátům a náhodným teroristickým útokům.
Mailu Suu, Kyrgyzstán
Město těžby uranu v jižním Kyrgyzstánu, kde bylo zpracováno 10 000 tun uranu pro sovětské jaderné programy. Proto se řadí k nejvíce radioaktivním oblastem na světě. Sesuvy půdy, zemětřesení a povodně jsou zde na denním pořádku, což jen zvyšuje riziko radioaktivní kontaminace.
Dallol, Etiopie
Jedno z nejodlehlejších, nejnižších a nejžhavějších míst na Zemi. S průměrnou roční teplotou 34,6 stupňů se město řadí k nejžhavější obydlené lokalitě na světě. Podzemní voda je extrémně slaná a kyselá. Najdete zde také gejzíry, které vypouštějí toxické plyny.
Ostrov Severní Sentinel, Indie
Jeden z Andamanských ostrovů, které politicky patří k Indii. Ostrov okouzluje malebnými nedotčenými plážemi a úžasnou přírodou. Ovšem místní domorodci jsou extrémně nepřátelští a násilní vůči všem cizincům. Odmítají jakýkoliv kontakt s jinými lidmi a dokonce je známo, že lidské „vetřelce“ zabíjejí.
Burkina Faso
Malá vnitrozemská země v západní Africe představuje vysokou hrozbu terorismu a únosů. Mnoho útoků bylo provedeno na hotely, kavárny, restaurace a další místa, kde se shromažďují lidé. Některé útoky byly dokonce vedené teroristickými skupinami ze sousedních zemí jako je Mali a Niger.
Ostrov Fraser, Austrálie
Nenechte se zmást překrásnými plážemi s bílým pískem a křišťálovým mořem. Ostrov Fraser je domovem smrtících pavouků a agresivních divokých psů dingo. V azurovém moři na vás zase čekají žraloci a jedovaté medúzy.
zdroj: list25.com