Také vám doma létá otravný hmyz? Máme rady, jak se s ním rozloučit

Zřejmě nejste jediní, kdo milují sezonní produkty. Vypadá to, že octomilky si vždy najdou svou cestu, jak se dostat k vašim oblíbeným potravinám dříve než si je naplno vychutnáte. A netrvá jim dlouho převzít tak vládu nad vaší kuchyní. Nejlepším způsobem, jak chránit ovoce před octomilkami, je samozřejmě uchovat jej v nepřístupných místech, ovšem někdy se může stát, že je venku o trochu déle a hned se do něj obtížný hmyz s radostí pustí. Vyzkoušejte tak jeden z těchto účinných prostředků, jak konečně vyloučit octomilky z vaší kuchyně.

Nefiltrovaný jablečný ocet

Nalijte trochu jablečného octa do sklenice nebo jen odstraňte víčko. Zakryjte otvor potravinářskou fólií a zajistěte gumičkou. Vytvořte dírku, aby se octomilky mohly dostat dovnitř. Nemohou odolat vůni octa. Jakmile vlezou do nádoby, už ji nebudou moci opustit.

Ocet společně se saponátem na nádobí

Pokud zjistíte, že i přes otvor v potravinářské fólii se octomilky nemohou nebo nechtějí dostat dovnitř, zkuste přidat do misky s octem tři kapky saponátu na nádobí. Nechte odkryté. Mýdlo odstraní nepropustný povrch octa a octomilky se tak utopí.

Papírový kornout a kousek ovoce

Do džbánku nebo sklenice nalijte trochu octa a vložte kousek hodně zralého ovoce. Poté stočte list papíru do kornoutu a umístěte do nádoby úzkým koncem dolů. Octomilky se nechají pohltit a už nebudou znát cestu ven.

Mléko, cukr a pepř

Do 1 litru mléka nasypte 120 gramů surového cukru a 60 gramů mletého pepře. Vařte zhruba 10 minut a poté nalijte do mělké misky. Octomilky budou nalákány pachem směsi a rychle se utopí.

Červené víno

Stejně jako vůni octa nemohou octomilky odolat vůni vína. Zkuste nechat otevřenou láhev s trochou tekutiny na dně. Tenký krk lahve octomilky uvězní a nedostanou se už ven.

zdroj: goodhousekeeping.com