Takto připravíte přírodní krém na odstranění nevzhledných jizev

Jizvy na těle nejsou z estetického pohledu rozhodně nic příjemného. Mnoho žen pochopitelně hledá řešení, jak se jich zbavit. Nepřinášejí ho ani předražené produkty, ani krémy plné chemie. Pomáhá jednoduchý krém, který si lze připravit i doma.

Co je důvodem vzniku jizev?

Hlavním důvodem vzniku jizev je pochopitelně poranění kůže. Nejčastěji hlubší řezná rána, která může mít mnoho příčin. Lidské tělo si s takovým poškozením umí ve většině případů samo poradit. Na poškozeném místě dojde k nadprodukci kolagenu, který zajistí jak zacelení rány, tak i urychlení hojení. Jakmile je místo v pořádku, začíná se kolagen rozpadat a tím dochází i ke snížení průtoku krve. To má následně za následek existenci dané jizvy – která je z estetického hlediska určitou vadou na kráse.

Co na odstranění jizev zabírá?

Setkat se samozřejmě můžete s různými krémy, můžete se setkat s procedurami využívající lasery, stejně jako jsou doporučovány i různé masáže. My se podíváme ještě na jednu možnost, kterou je unikátní domácí krém. Na jeho přípravu budete potřebovat:

  • ¼ šálku kakaového másla
  • ¼ šálku kokosového oleje
  • 1 lžíci medu
  • 4 kapky levandulového oleje

Příprava krému je hračkou

Vzhledem k pár ingrediencím si můžete být jisti i tím, že i samotná příprava krému na odstranění jizev je hračkou. V hrnci na velmi mírném ohřevu smíchejte kakaové máslo s olejem a medem. Jakmile vytvoříte jednotnou směs, přidejte i kapky oleje. Vše důkladně promíchejte a nechte chladnout při pokojové teplotě. Když dosáhne směs přijatelné teploty, můžete svůj krém přelít do nádoby, ve které bude skladována.

Uchovávejte v lednici a používejte každý den

Krém na jizvy by měl být uchováván v chladu, nejlépe tedy ve vaší lednici. Jeho použití je velmi snadné. Stačí malé množství krému, které je dvěma prsty důkladně kruhovými pohyby vmasírováno jak do samotné jizvy, tak do kůže v jejím okolí. Aplikace by měla probíhat minimálně jednou denně. První výsledky by se měly objevit již za dva měsíce.

Zdroj: 5minutdlazdrowia.pl