Techniky moderního mučení, které vám naženou husí kůži

Mučení už je tady nějakou dobu a bohužel ještě stále zcela nezmizelo. Existuje mnoho moderních metod a nástrojů určených k mučení lidí. Jednou možná bude otázkou minulosti, ale do té doby vám přinášíme pár moderních případů mučení, s kterými se můžete setkat ještě dnes.

Vodní žalář

Tato metoda zahrnuje umístění oběti do klece (někdy s hroty) a částečné ponoření klece do špinavé vody, která dosahuje ke krku vězně.

Dřep

Taková metoda se může zdát neškodná, ale představte si pozici dřepu na dlouhé týdny. Někdy jsou dokonce pod paty umístěny hroty, aby vězeň držel paty nad podlahou a stál pouze na špičkách.

Estrapáda

Tato metoda byla poměrně častá během renesance, ale v moderní době, je také známá jako „Palestinské věšení“. Vězeň je zavěšen za ruce nad hlavou a postupně zvedán. To způsobuje vykloubení ramen a neschopnost dýchat.

Bílé mučení

Možná jedna z nejpodivnějších forem mučení na našem seznamu. Celá vězeňská místnost je pokrytá bílou barvou, jídlo je bílé (rýže) a nikde žádný zvuk. Žádný kontakt s lidmi. Naprosto nic. Jedná se o konečnou formu senzorické deprivace

Palečnice

Druh mučícího nástroje určený k rozdrcení prstů za použití šroubů. Jsou známy informace o různých typech gangů a rebelských skupinách, které tuto metodu stále používají.

Shuanggui

Termín popsaný Čínskou komunistickou stranou. Co přesně tato metoda mučení obsahuje není známo. Oběti zmizí na několik týdnů a jsou mučené, zpravidla se už nikdy nevrátí. Těm, kterým se to povedlo, nemluví o tom, co zažili, ale mučení bylo popsáno jako zbavení základních lidských potřeb a fyzické zneužívání.

Znásilnění psem

Název nenabízí příliš velký prostor pro fantazii, ale jestli jste si mysleli, že se jedná pouze o nějakou metaforu, tak jste se mýlili. Je to přesně tak, jak je psáno. Psi jsou vypuštěni na vězně a co se děje později není ani třeba popisovat.

Tygří lavice

Čína ráda používá tuto metodu u politických odpůrců. Oběť je v podstatě připoutána k lavici se svázanými kotníky k sobě. Kotníky jsou podepřeny cihlami a tlak je vynaložen na kolena. Oběť má pocit, že se mu lámou kosti a trhají svaly.

Nucené krmení

Zpravidla se jedná o hladovějící vězně, kteří jsou donuceni ke krmení, aby byli udrženi naživu pro další mučení. Světová zdravotnická asociace tvrdí, že pro lékaře je neetické, aby se zúčastnili nuceného krmení. V podstatě se porušuje mezinárodní právo.

Pouta

Velice populární metoda v Číně mezi policejními silami. Vězeň má spoutané ruce i nohy jedněmi velkými pouty.

zdroj: list25.com