Technologie budoucnosti od chytrých mozků, které prostě musíte mít

Vy, kdo se řadíte mezi technologické nadšence, něco pro vás máme. Technologie, které v budoucnu změní existenci lidstva. Podívejte se s námi, co na nás všechno čeká.

Budoucnost je teď

Před pár lety jsme byli všichni na větvi ze sledování videoklipů na iPodu a dnes máme technologie, které jsou ještě pokročilejší. Nyní máme brýle Google a brýle Snapchat. Tyto „hračky“ určují celou současnou generaci a vědci stále pracují na dalších jim podobných. Už se nemůžeme dočkat, až uvidíme všechny ty nové věci, které nás zase tak dostanou.

Bio-Bean

Kdo by nemiloval kávu? Skoro všichni. A mezi těmito milovníky kávy se našli i tací, kteří myslí na naši planetu a dali vzniknout londýnské společnosti Bio-Bean. Bio-Bean recykluje odpad z kávy na pelety z biomasy a biochemikálie. Recyklovaný odpad se následně využívá k vytápění nebo na místo pohonných hmot.

Zpomalení stárnutí

Nemluvíme o hydratačních krémech a sérech, které fungovaly i s vedlejšími účinky, ale o něčem významnějším. O něčem, co bychom mohli získat do roku 2030 a zpomalilo by stárnutí. Calico, společnost, kterou založil spoluzakladatel Googlu, Larry Page, tvrdí, že jeho studie a její výsledky mají za cíl prodloužit lidskou životnost o sto let. Jeho nápad podpořila spousta dalších společností jako Facebook, Amazon, Apple a mnoho dalších.

Laboratorně pěstované orgány

Ústav regenerační medicíny Wake Forest pracuje v laboratořích na růstu orgánů z lidských buněk. Výzkumníci použijí malou část pacientova orgánu a oddělí různé buňky, aby je mohli dále rozmnožit. Celý výzkum probíhá v laboratoři. Buňky leží nějakou dobu v tekutině a poté jsou uloženy ve zkumavkách než se aplikují do lidského těla jako nový orgán.

3D tiskárna

3D tiskárny jsou tiskárny příští generace. Jejich tvůrci věří, že 3D tiskárna bude v budoucnosti v každé domácnosti a budou se moci tisknout léky. iRobot je společnost, která pracuje na jistém „robotickém výrobci“, což je 3D tiskárna, která nepotřebuje žádnou asistenci člověka. Sama postaví všechny své části sama od sebe.

Aktivní kontaktní čočky

Aktivní kontaktní čočky sedí stejně jako jakékoliv jiné s tím rozdílem, že mají možnost zobrazit různé obrázky , také čas nebo to, kolik kroků jsme ušli. To vše se objeví na naší sítnici. Dokonce můžeme sledovat filmy, aniž bychom otevírali oči. Poslední vědecký výzkum těchto progresivních čoček pochází z Washingtonské univerzity.

Chytrá bunda

Chytré telefony jsou už zastaralé, teď je tady chytrá bunda. Levi’s a Google přicházejí společně s chytrou bundou, která se dokáže k našim smartphonům připojit prostřednictvím Bluetooth a to vše díky malé odnímatelné manžetě na zápěstí. Budete moci odpovídat na telefonáty, navigovat a měnit hudbu. A pozor! Můžete ji prát v pračce.

Hyperloop

Jste-li unaveni z dlouhého dojíždění, přichází pro vás řešení v podobě Hyperloop. Elon Musk, zakladatel společnosti Hyperloop tvrdí, že tento dopravní systém je účinnější než ty, kterými cestujeme teď. Trochu připomíná vlak, ale na rozdíl od něj pracuje rychlostí 960 kilometrů za hodinu. Odhadované náklady na tento nápad byly zhruba o 70-140 miliard korun nižší než náklady na vysokorychlostní železnici.

Mindflix

Tým inženýrů z Netflixu mezi nás uvádí myslí řízenou čelenku Mindflix, která pracuje s mozkovými signály, aby vybrala, co chcete vidět na Netflixu a to bez použití rukou. Bohužel Netflix nemá nyní v úmyslu tuto technologii vypustit na trh, ale my si myslíme, že by rozhodně měl.

zdroj: banter.fun