Tělesné pachy nejenom obtěžují. Upozorní také na celou řadu nemocí

Tělesné pachy se snažíme zakrývat, jelikož jsou pro nás i okolí velmi nepříjemné. Důležité však je věnovat jim určitou pozornost, jelikož nás mohou upozornit na to, že s naším tělem něco není v pořádku. Jaké pachy upozorňují, na které zdravotní problémy? Zmapovali jsme ty nejběžnější.

Špatný dech během dne

Pokud jste si dali jídlo, po kterém vám zapáchá z úst, je to běžný stav. Co ale v případě, kdy je váš dech nevábný obecně a je cítit po zkvašeném ovoci a také po acetonu? Jasně to ukazuje na riziko, že můžete trpět cukrovkou. Zamiřte k lékaři a pro jistotu si nechte jednoduchým testem změřit krevní cukr.

Špatný dech po ránu

Probudíte se a raději ihned běžíte do koupelny, jelikož svůj špatný dech cítíte i vy sami? Pokud ano, jasně to značí určitou bakteriální infekci, která se může objevovat ve vašich ústech. Mnohdy pomůže jen lepší hygiena. Tedy čištění zubů a vyplachování ústní vodou. Za několik dní problémy s největší pravděpodobností vymizí.

Zapáchající stolice

Že vaše výměšky obvykle nevoní, to není nic neobvyklého. Pokud je ale zápach opravdu nesnesitelné a nestandardní, buďte na pozoru. Něco se děje ve vašem těle, v oblasti jeho trávení. Mnohdy daný problém ukazuje hlavně na takzvanou nesnášenlivost laktózy. Nejde však o jediný problém s trávením.

Zapáchající moč

Na toaletě ještě zůstaneme. Tentokrát se zaměříme na moč. Ta může zapáchat klidně i po jídle – příkladem je konzumace chřestu. Pokud jste ho nejedli a problémy máte dlouhodobě, je třeba hledat původ v onemocnění. Nejčastěji je to infekce močových cest. Proto zamiřte k lékaři.

Zápach nohou

Může se objevit i když máte kvalitní boty, stejně jako se může objevit i když máte kvalitní ponožky. Kde je tedy problém? Jsou to právě vaše nohy. Konkrétně potom fakt, že na nich máte možné plísně, stejně jako i bakterie. Jak si s nimi poradit? Pomocí různých krémů a mastí, které aplikujte pravidelně.